SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman: Eksikler ve beklentiler net olarak gözüküyor

Fenerbahçe'nin Cagliari'yi 1-0 yendiği hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulunan teknik direktör Aykut Kocaman, transferdeki son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 00:23, 08/08/2017
Aykut Kocaman: Eksikler ve beklentiler net olarak gözüküyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Cagliari maçının ardından yaptığı açıklamada “Bugünkü doğru futbol ve enerjimizle beraber doğru pozisyonlar da yakaladık” dedi.

Fenerbahçe’nin 1-0 kazandığı maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Kocaman, “Saha yerleşimi ve enerji açısından daha gideceğimiz yolumuz var. Ancak bugünkü doğru futbol ve enerjimizle beraber doğru pozisyonlar da yakaladık.  Ancak bunları biraz daha pozisyona götürmemiz gerekiyor. Tabii bunlar da oynayarak oyuncuların birbirine alışarak olacak. Oyuncularımız biraz daha düzene alıştığında, biraz daha irade gösterdiğinde istediklerimizi elde etmeye doğru gideceğimizi düşünüyorum.” dedi.

İLGİLİ HABER Mauricio Isla, Cagliari maçı sonrası konuştu! Şaşkınım Mauricio Isla, Cagliari maçı sonrası konuştu! Şaşkınım

Transfer konusuna değinen başarılı teknik adam, “Bugünkü maçta iki ana stoperimizin yanında iki tane orta saha oyuncusunu kullanmaya çalıştık. Bir yandan da oyuncu çoğaltmaya çalışıyoruz. Şu an iki tane stoper var elimizde. Lig uzun bir maraton ve bir aksilik olmazsa Avrupa Ligi de olacak. Hem oyun içinde bir takım değişiklikler yapabilmek hem de var olan oyuncuları çeşitli yerlerde kullanarak oyuncu çoğaltmaya çalışıyoruz. Bu maçlar o anlamda yardımcı oluyor. Sizin sorunuza dönecek olursak şu anda takımdaki eksikler ve beklentiler net olarak gözüküyor. Bir taraftan bunu çözmeye çalışırken, bizim işimiz de takımın bütünüyle verimliliği arttırmak için çalışmaya gayret etmek. Hem biz hem de oyuncu grubumuz bunu gayretli bir şekilde yapmaya çalışıyor.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Gregory van der Wiel`e Kadıköy`e protesto Gregory van der Wiel`e Kadıköy`e protesto

Takımdaki genç oyuncuların forma şansının da değerlendiren Aykut Kocaman,  “Bu seferki gelişimde benim için de bir şans oldu. Aynı zamanda Fenerbahçe için de büyük bir şans. Oğuz, Samed, Eljif son derece yetenekli oyuncular. Genç oyuncu kontenjanı vb. gibi şeylerle düşünmemek gerekiyor. Aslında kadroyu zorlayacak oyuncular. Onları bir şekilde takıma yerleştirmek en büyük amacım.  Tabii bunu çabayla ve bir şekilde kendilerini geliştirmeleri gerektiğini kabul etmeleri gerekiyor. Onlar bu sürecin içine girerken Fenerbahçe'yi sevenlerin de bu oyuncularımızın hata yapabileceklerini kabul etmeleri gerekiyor. Eğer ki bu varyasyonu hayata geçirebilirsek hem Fenerbahçe'nin hem de onların çok şanslı olduğunu söylemek mümkün, çünkü çok yetenekli oyuncular.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:00:05,