SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Şan’dan Fikret Orman’a cevap! ‘Dünyayı ayağı kaldırmakla olaylar çözülmüyor!’

Konya Başkanı Şan, Orman’ın sözlerine tepki gösterirken “Beşiktaş otobüsünden kesici aletler çıktı. Hak edenler cezalandırılmalı” dedi

Güncellenme: 08:27, 08/08/2017
Ahmet Şan’dan Fikret Orman’a cevap! ‘Dünyayı ayağı kaldırmakla olaylar çözülmüyor!’

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Fikret Orman’ın açıklamalarını eleştirdi.

Şan, şu ifadeleri kullandı: “Beşiktaş otobüslerinde kesici aletler çıktı, basına yansıdı. Konya otobüslerinde çıkmadı diye sevinmiştik. Başta kendi taraftarlarımız olmak üzere suça karışanlar ceza almalı. Fikret Başkan’ın ‘dünyayı ayağa kaldıracağız’ gibi sözleriyle iş çözülmüyor. Meşale ve patlayıcılar Beşiktaş tarafında başlatıldı. Beşiktaş tribününden bir taraftar da sahaya atladı. Hak eden kişilerin cezalandırılmasını istiyoruz. Sahaya bıçak atan taraftarı kimse tanımıyor.”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Konyaspor ile oynana final maçı ile ilgili şunları söylemişti…

“Konya bizim dost camiamız. Kupayı kazanmak onlara yakıştı. Ama o olaylar oradaki seyircilere yakışmadı. Biz o görüntülerden utanç duyduk. Bir maçın sonunda buralara gelmesi Türk sporu adına ayıp. Daha evvel de Türkiye Kupası finalinde bunlar olmuştu. Dünkü maça baktığımızda ben kendi taraftarımıza teşekkür ediyorum. Üstlerine eşyalar atıldı, küfürler edildi ama sahaya girmediler. Bizim taraftarımız çok olgundu. Büyük bir olay olmamasının neden Beşiktaş taraftarıydı. Keşke cezalar daha önce verilseydi. Ama bu cezaların içine Beşiktaş’ta sokulmaya çalışılırsa büyük olaylar çıkar. Bu bir tehdit değildir. Ama UEFA’nın düştüğü yanlışa Türkiye Futbol Federasyonu’da düşerse ortalığı ayağa kaldırırım. O meşaleler nereden girdi. Oraya bunu organize etmek federasyonun işiydi. TFF’de şapkasını önüne koymalı. Türk sporunu bir yere getirmek istiyorsak herkesin bir şeyler yapması lazım”

İLGİLİ HABER Fikret Orman`dan Atatürk pankartı açıklaması Fikret Orman`dan Atatürk pankartı açıklaması