SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Süper Kupa finali ve İzmir Marşı açıklaması

NTV Spor'da yayınlanan "Yüzde 100 Futbol" programında konuşan Rıdvan Dilmen, İzmir Marşı ile ilgili tepki çeken açıklamalarına açıklık getirirken Beşiktaş-Atiker Konyaspor arasındaki Süper Kupa finalinde çıkan olaylara değindi.

Güncellenme: 22:02, 07/08/2017
Rıdvan Dilmen’den Süper Kupa finali ve İzmir Marşı açıklaması

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV Spor’daki programında Beşiktaş – Konyaspor arasındaki Süper Kupa mücadelesinde yaşananları değerlendirdi.

Tecrübeli yorumcu “İzmir Marşı” ile ilgili yaptığı açıklamaların tepki görmesinin ardından konuyla ilgili de açıklama yaptı.

‘Taraftarlar stadyumlarda siyaset yapmayı bırakmalı. Tribünlerde İzmir Marşı’nı okuyorlar' diyen Rıdvan Dilmen, “Rize'de ben bir şeye şahit oldum. Tribünler ‘Recep Tayyip Erdoğan' diye bağırıyordu. Hemen susmaları istendi” ifadelerini kullanmıştı.

İşte Dilmen’in açıklamaları;

“İZMİR MARŞI YASAKLANSIN DEMEDİM”

“Mustafa Kemel Atatürk’ü hepimiz seviyoruz. Ancak bunu siyasi malzeme olarak görmek her anlamda kötü. Çünkü o dünyanın en büyük lideri. Ben asla İzmir Marşı yasaklansın demem. Öyle bir ahlaksız adam değilim, asla yapmam. Ancak Allah-ü ekber sesleri falan bunlar olmamalı sporda. Bu hemen manipüle ediliyor. Özelllikle sosyal medyada gençlerimiz provakasyonlara dikkat etmeli.” İLGİLİ HABER İzmir Marşı Rıdvan Dilmen`i rahatsız etti İzmir Marşı Rıdvan Dilmen`i rahatsız etti

“BİLMEDİĞİMİZ ŞEYLER DÖNÜYOR”

“Konya’yı nasıl bilirdik? Milli takım o kadar güzel ortamda oynadık derken, bir şeyler dönüyor. Bizim aklımızın ermediği problemleri hissedebiliyorum. Tribünlerdeki gerginlik, özellikle son 1 yıldır hızla devam ediyor ve tavan yaptı. Sayın Bakanımız Osman beye de hoş geldin diyelim.” İLGİLİ HABER Sosyal medyada Rıdvan Dilmen tepkisi Sosyal medyada Rıdvan Dilmen tepkisi

“BU SEZONUN ADI BARIŞ SEZONU OLMALI”

“Saha içi değil, saha dışı konuşulmalı önce. Ülke olarak bütünleşmemiz lazım. Siyasi ve sosyal anlamda, her anlamda düşmanlık olmamalı. Zaman zaman bizler de antipatik olabiliyoruz. Barış sezonu olmalı. Bu sezonun adı barış sezonu olmalı. Bizim ülkemiz çok güzel bir ülke. İnsanlarımız güzel insanlar. Sporun siyasete, siyasetin spora karıştırmamak lazım.”