SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mircea Lucescu’dan Arda Turan ve Hakan Çalhanoğlu açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Hakan Çalhanoğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlatırken Milan'daki ilk izlenimlerini paylaştı.

Güncellenme: 21:45, 07/08/2017
Mircea Lucescu’dan Arda Turan ve Hakan Çalhanoğlu açıklaması

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Milan’ın yeni transfer, Hakan Çalhanoğlu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Göreve başladıktan sonra gurbetçi yıldızlarla birebir görüşme gerçekleştiren Lucescu’nun, Hakan Çalhanoğlu ile bir araya geldikten sonra Arda Turan ile görüşmesi bekleniyor.

MilanNews’e açıklamalarda bulunan Lucescu, “Hakan’la görüşmek için buraya geldim. Türkiye’nin en yetenekli oyuncularından birisi. Daha sonra Barcelona’ya giderek Arda Turan ile görüşeceğim ve ardından Almanya’ya gideceğim” dedi.

Hakan’la görüşmesi için Montella’ya teşekkür eden Lucescu, “Vincenzo Montella’ya bu fırsat için teşekkür ederim. Aradığımda hemen Hakan’la görüşme olanağı buldum. Ukrayna hazırlıklarına başlamadan önce onlarla görüşmem önemli” sözlerini sarfetti.

İLGİLİ HABER Lucescu gurbetçilerle yüzyüze görüşüyor Lucescu gurbetçilerle yüzyüze görüşüyor

“ÇOK ZEKİ BİR OYUNCU”

Hakan’la görüşmesinden ilk izlenimlerini anlatan tecrübeli hoca, “Bana mükemmel bir izlenim bıraktı. Çok zeki bir oyuncu ve Milan’ın tekrar üst seviyelere çıkmasında yardımcı olmak istiyor. Bunu başaracağından eminim. Milan’ın 10 numarası olabilir mi? Umarım herkesin umurunda olan bir oyuncu olabilir. Kendisini 10 numara gibi hissediyor ve bu rolde nasıl oynayacağını iyi biliyor” dedi.

“MİLAN TARİHİNE GEÇER Mİ? NEDEN OLMASIN”

Hakan’ın İtalyanca öğrenmeye başladığını söyleyen Luce, “Hemen İtalyanca öğrenmek için çalışmalara başlamış. Takıma adapte olmasının en önemli yolu budur ve bunu istiyor. Milan tarihine geçer mi? Neden olmasın. Yetenekli bir oyuncu” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:43,