SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jose Mourinho harcatmaya doymuyor! 1.1 milyar Pound…

Bu sezon Lindelöf, Lukaku ve Matic transferlerine 146 milyon Pound ödeyen Manchester United, Jose Mourinho'nun inanılmaz bir rekor kırmasına sebep oldu. Portekizli teknik direktörün çalıştırdığı kulüpler, Mou için toplamda 1.1 milyar Pound bonservis harcaması yaptı. Mourinho 1 milyar Pound barajını aşan ilk çalıştırıcı oldu.

Güncellenme: 15:26, 07/08/2017
Jose Mourinho harcatmaya doymuyor! 1.1 milyar Pound…

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, başarılarının yanında çalıştırdığı takımların yaptığı transferlerle de dünyanın zirvesinde yer alıyor. Mourinho’yu teknik direktör olarak getiren kulüpler Portekizli menajer için harcama yapmaya doymuyor.

Portekizli çalıştırıcının takımı Manchester United, bu transfer döneminde üç oyuncu için 146 milyon Pound ödedi ve Mourinho, çalıştırdığı takımlar en çok transfer harcaması yapan hoca oldu. Mourinho’nun çalıştırdığı kulüpler, Mou’nun 17 senelik teknik direktörlük kariyerinde 1.1 milyar Pound bonservis ödemesi yaparken ikinci sırada 970 milyon Pound ile Carlo Ancelotti yer aldı. Üçüncü sırada ise yakın gelecekte zirveyi alacak gibi duran bir isim yer alıyor. Yalnızca dokuz senelik teknik direktörlük kariyerinde 859 milyon Pound harcatan Pep Guardiola, Mourinho ve Ancelotti’nin bu alandaki en büyük rakibi! İşte 1 milyar Pound barajını aşan ilk hoca olan Mourinho’nun en pahalı transferleri:

Paul Pogba – £89m

Romelu Lukaku – 75m

Nemanja Matic – £40m

Diego Costa – £35m

Luka Modric – £33m

Victor Lindelöf – £31m

Willian – £30m

Cesc Fabregas – £30m

Eric Bailly – £30m

Andriy Shevchenko – £30m

(Bold yazılan transferler bu yaz döneminde gerçekleştirildi.) İLGİLİ HABER Nemanja Matic, Manchester United`a imzayı attı Nemanja Matic, Manchester United`a imzayı attı