SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş-Atiker Konyaspor Süper Kupa finaline ‘Kelebek’ girdi Mustafa Kemal giremedi

Beşiktaş- Atiker Konyaspor maçı öncesinde yoğun güvenlik önlemleri taraftarın tepkisiyle karşılaşırken, Beşiktaşlı taraftarların hazırlattığı 'Mustafa Kemal Paşa' pankartının içeri alınmaması iddiası sert karşılık gördü. Ancak pankartın alınmadığı yoğun güven önlemlerine rağmen sahaya kelebek adı verilen bıçak sokulabilmesi şaşkınlık yarattı.

Güncellenme: 08:22, 07/08/2017
Beşiktaş-Atiker Konyaspor Süper Kupa finaline ‘Kelebek’ girdi Mustafa Kemal giremedi

Beşiktaş – Konyaspor Süper Kupa Finali öncesindeki yoğun güvenlik önlemleri bazı sıkıntıları da beraberinde getirdi. Her iki takım taraftarlarının yoğun güvenlik önlemleri altında stada alınması, uzun kuyruklar oluşmasına neden olurken pankartların da sıkı denetimden geçirildiği görüldü. İçeri alınmayan pankartlardan biri de Beşiktaş taraftarları tarafından hazırlatılan, “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” pankartı olduğu iddia edildi.

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol canlı yayında isyan etti! Mehmet Demirkol canlı yayında isyan etti!

İZİN ALINMAMIŞ

İzmir Marşı'na işaret edilen pankartın emniyet güçleri tarafından stada alınmadığı ileri sürüldü. Taraftarların tepkileri sonrası açıklama yapan emniyet görevlileri, pankart için 48 saat önceden izin alınması gerektiğini ileri sürerek pankartı almadı.

BIÇAK SOKULABİLDİ

Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Turkcell Süper Kupa finalinde gergin dakikalar yaşandı. Cenk Tosun’un golünün ardından gerginlik artarken, Konyaspor tribününden bir taraftar sahaya girdi. Güvenlik görevlileri seyirciyi oyun alanından çıkarırken Beşiktaşlı futbolcular hakem Fırat Aydınus'a “kelebek” diye tabir edilen bir bıçak teslim etti.

İLGİLİ HABER Ercan Taner final maçının ardından patladı! Ercan Taner final maçının ardından patladı!

MAÇ SONU DA ORTALIK KARIŞTI

Süper Kupa mücadelesinin son düdüğüyle Atiker Konyaspor taraftarları sahaya girdi. Sahada olaylar çıkarken iki takım taraftarının karşı karşıya geldiği ve güvenlik görevlilerinin yetersiz kaldığı görüldü. Sahaya atılan bıçak maçın içinde sosyal medyada gündeme otururken maçın ardından da skandal görüntüler ortaya çıktı. Son düdüğün ardından Atiker Konyaspor tribünleri sahaya girerken ortaya korkutucu görüntüler de çıktı. İki takım taraftarları da karşı karşıya gelirken bir kavga görüntüsü sosyal medyada yayıldı. Güvenlik görevlilerinin kavgayı ayırmakta zorlandığı gözüktü.

Yayınlanma Tarihi:08:11,