SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ve Lucescu geldi…

6 Ağustos 2017

‘Bir şeyi kırk defa söylersen olurmuş' sözünü kanıtlarcasına, 2004 yılından beri her mayıs ayında, ismi gazetelerimizin sütunlarını ‘Geldi, geliyor' diye süsleyen Mircea Lucescu sonunda ‘gerçekten' geldi. Son 13 yıl boyunca adı Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor hatta Konyaspor'la anılan tecrübeli teknik adam Milli Takımımız için umut oldu. Daha uçaktan inmeden ise tartışmalar alevlendi. Tartışmaların odağına ise Lucescu'nun 72 yaşında olması oturdu. Söylentiler bitmez…

Futbolumuzun özellikle de Milli Takımımızın adını artık terör soruşturmalarıyla, mafyavari olaylarla yan yana görmekten sıkıldık. Futbol dünyasında artık Lucescu'nun taktik seçimini, futbolcu tercihlerini tartışalım. Mekân baskınlarını, silah çekmeleri, gazeteci yumruklamalarını değil.

Yumruk demişken… Dün basın tarihimiz için önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul'da aktif olarak çalışan muhabir, kameraman ve editörler bir araya gelip ‘Haberciler Platformu'nu kurdu. Platform, sahada çalışan habercilerin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapacak. Başkanlığını Müslim Sarıyar, genel sekreterliğini Mehmet Altunışık, sözcülüğünü Eyüp Serbest üstlendi. Platformun bir de cevval bir avukatı var: Barış Yılmaz. Artık basın emekçilerine değil fiziki saldırıyı, sözlü tacizi bile yapmayı planlayanlar 40 kere düşünsün!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek