SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Talisca krizinin perde arkası

Brezilyalı yıldız Talisca'nın evrakı yetişmeyince, lisansı çıkmadı. Benfica, 2 milyon Euro’luk alacağını tahsil edemediğini gerekçe gösterip “Yollamıyoruz” dedi. Ancak kontrata göre ipler Beşiktaş'ın elinde...

Güncellenme: 09:14, 06/08/2017
Talisca krizinin perde arkası

Bugün oynanacak Süper Kupa finali öncesi yaşanan gelişmeler, Beşiktaş'ta krize yol açtı. Siyah-beyazlıların Benfica'dan 2 yıllığına opsiyonlu olarak kiraladığı Brezilyalı orta saha oyuncusunun lisansı, evrakı yetişmediği için çıkmadı. Talisca, bugünkü maçta forma giyemeyecek ama Kartal'ı daha da ciddi bir kriz bekliyor. SÖZCÜ’den Ali Aydın’ın haberine göre Portekiz kulübü Benfica'nın, Beşiktaş'ın sözleşme şartlarına uymaması nedeniyle Talisca'yı geri çağırdığı ve başka bir kulübe satmayı planladığı ileri sürülüyor. Siyah-beyazlı yöneticilerin, bugünkü finalin ardından krizi çözmek amacıyla Lizbon'a gidip Benfica ile masaya oturması bekleniyor.

İLGİLİ HABER `Come to Beşiktaş` çılgınlığı devam ediyor... İşte Negredo`nun aradığı isim... `Come to Beşiktaş` çılgınlığı devam ediyor... İşte Negredo`nun aradığı isim...

KRİZ BÖYLE ÇIKTI

– Talisca, ülkesi Brezilya'ya gitti. Hem Benfica hem Beşiktaş'ın oyuncuyla irtibat sağlayamaması, işi geciktirdi.

– Benfica, gerekli belgeleri göndermediği için Talisca'nın lisansı çıkmadı.

– Portekiz kulübü “Talisca'ya ulaşamadık, o yüzden gerekli imzaları atmadık” diyerek, süreci uzattı.

– Beşiktaş’ın işi hukuki boyuta taşıyacağını belirtince Benfica, “Sözleşmedeki bazı maddelere uymadınız, ondan yollamıyoruz” dedi. Siyah- beyazlıların Benfica'ya bu sezon başında 2 milyon Euro'luk ödeme yapması gerekiyordu. Portekiz kulübü, bu ödemenin yapılmadığını gerekçe gösterdi.

İLGİLİ HABER Şenol Güneş`ten Süper Kupa öncesinde Talisca açıklaması Şenol Güneş`ten Süper Kupa öncesinde Talisca açıklaması

ŞİMDİ NE OLACAK?

– Benfica’ya Talisca için 25 milyon Euro'nun üzerinde teklifler olduğu iddia ediliyor. Ancak Portekiz kulübünün bu oyuncuyu satmak için son süresi 30 Nisan'dı. Bu tarihten sonra opsiyon Beşiktaş'a geçiyor.

– Benfica’nın, ipler Beşiktaş'ın eline geçtiği için başka yollarla işi yokuşa sürdüğü söyleniyor. Bu yüzden Beşiktaş FIFA'ya başvuracak.

– Sözleşme şartlarına göre, Benfica'ya 100 milyon Euro'luk teklif bile gelse, Beşiktaş'tan izin alınması gerekiyor. Ancak Kartal, ‘satıştan pay'a onay verirse Talisca satılabilecek.

– Benfica’nın “Ödemeyi geciktirdiniz” iddiası çok geçerli değil. Sözleşmeye göre gecikmede faiz işliyor.

– Bu durumda Talisca ya kalacak ya da Kartal, 1 yıl kiralık oynattığı oyuncunun satışından para kazanacak.

Yayınlanma Tarihi:09:09,