SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Badou Ndiaye: İngiltere’den teklif vardı ama kalbimde Galatasaray…

Galatasaray'ın yeni transferi Badou Ndiaye, İngiltere'den de transfer teklifleri aldığını söyleyerek, "Galatasaray'ın teklifi geldikten sonra kalbimde sadece Galatasaray vardı. Kalbimin istediği yerdeyim. Türkiye'nin en büyük kulübüne geldim" dedi.

Güncellenme: 12:40, 06/08/2017
Badou Ndiaye: İngiltere’den teklif vardı ama kalbimde Galatasaray…

Galatasaray’ın, Osmanlıspor’dan kadrosuna kattığı Badou Ndiaye, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı kulübe gelmekten dolayı mutlu olduğunu dile getiren 26 yaşındaki futbolcu, “İngiltere’den teklifler vardı ama Galatasaray’ın teklifi geldikten sonra kalbimde sadece Galatasaray vardı. Kalbimin istediği yerdeyim. Umarım bir an önce Galatasaray taraftarları için mücadele eder ve doğru tercih yaptığımı gösteririm” ifadelerini kullandı.

“Takıma yardımcı olmak istiyorum”

Farklı pozisyonlarda görev alabildiğini belirten başarılı orta saha, “Takıma yardımcı olmak istiyorum. Defansif orta sahayım ama farklı pozisyonlarda da oynayabiliyorum. Gol atabiliyorum, asistler yapabiliyorum. Top kapmayı seven, koşan, mücadele eden bir orta sahayım. Top kaptıktan sonra da kazandığım toplarla ileri çıkmayı seviyorum. O nedenle 6 ve 8 numara daha rahat ettiğim pozisyonlar. Ama en önemlisi en iyi şekilde takıma yardımcı olabilmek” şeklinde konuştu.

“Burada kendimi geliştirebilirim”

Galatasaray’ın takım kalitesinin yüksek olduğuna vurgu yapan Ndiaye, şunları söyledi:

“Galatasaray’ı seçme sebeplerinden biri forma rekabeti ve takım kalitesi. Her pozisyon için önemli isimler var. Burada kendimi geliştirebilirim. Kaliteli insanın fazlalığı başarıda rol oynayacaktır.”

“Türkiye’nin en büyük kulübüne geldim”

Taraftarların önüne çıkmak için duyduğu heyecanı anlatan Badou Ndiaye, şöyle konuştu:

“Osmanlıspor’a geldiğimde hedefim Türkiye’de büyük bir takıma gitmekti. Şu anda Türkiye’nin en büyük kulübüne geldim. Bu duygularımın tarifi yok. Böyle bir stada çıkacağım ve böyle bir taraftarın önünde oynayacağım için çok mutluyum. Taraftarlarımız kesinlikle merak etmesin. Onlar için mücadele eden, onları mutlu etmek için elinden gelenin en iyisini yapan bir takım görecekler.”

Yayınlanma Tarihi:12:39,