SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adana Demirspor, genç yeteneklerini vitrine çıkarıyor

TFF 1. Lig takımlarından Adana Demirspor, alt yapısından yetiştirdiği 4 genç yeteneği Türk futbolunda vitrine çıkartmaya hazırlanıyor.

Güncellenme: 12:14, 06/08/2017
Adana Demirspor, genç yeteneklerini vitrine çıkarıyor

Adana Demirspor; Mustafa Yılmaz, Ahmet Can Genç, Erkam Develi ve Yusufcan Demirok’a 5 yıllık profesyonel imza attırarak kadrosuna dahil etti. 1999 Osmaniye Düziçi doğumlu olan Mustafa Yılmaz, 2014 yılından bu yana Adana Demirspor’un altyapı kategorilerinde forma giyiyordu. Son olarak U19 takımında oynayan Yılmaz, orta sahanın sağında ve solunda görev yapıyor.

Adana Seyhan doğumlu olan 18 yaşındaki Erkam Develi, kulübün alt yapısından yetişti. 2008 yılında Adana Demirspor altyapısında futbola başlayan Erkam, orta sahada görev yapıyor. Başarılı oyuncu, U19 takımının da kaptanlığını yapıyordu.

Van doğumlu olan 18 yaşındaki Ahmet Can Genç ise 2011 yılından bu yana Adana Demirspor altyapısında forma şansı buluyor. Son olarak Adana Demirspor U19 takımında forma giyen genç oyuncu, orta sahanın sağında görev yapıyor.

Adanalı olan ve 2000 doğumlu Yusufcan Demirok da hentbol oyuncusuyken 2015 yılında Adana Demirspor’un altyapısına dahil oldu. 2 yıldır Adana Demirspor’un altyapı kategorilerinde takımının kalesini koruyor.