SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar’ın formaları 6 saatte tükendi

Paris Saint Germain'in Barcelona'dan 222 milyon Euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı Neymar'ın satışa çıkarılan formaları kapış kapış gitti.

Güncellenme: 10:14, 05/08/2017
Neymar’ın formaları 6 saatte tükendi

Paris ekibi, 222 milyon Euro’luk rekor bonservis bedeliyle kadrosuna kattığı 25 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Neymar’ı, kulübün sahibi Nasser Al Khelaifi’nin de katıldığı törenle dün basına tanıttı. Formaları satışa çıkarılan Neymar için taraftarlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Şanzelize bulvarındaki PSG satış mağazasına akın eden taraftarlar, Neymar’ın 100 Euro’ya satılan 10 numaralı yeni formasının 6 saat içinde tüketti. France Bleu Paris’in haberinde, Neymar’ın transferinin kesinleşmesinden sonra PSG kulübünün Paris’te bulunan iki satış mağazasında dün yeni formaların satışa sunulduğu kaydedildi. Haberde ayrıca, Şanzelize ve Parc des Princes stadında bulunan iki mağazaya bir günde 15 bin taraftarın forma satın almak için geldiği, bu alanda da tarihi bir rekor kırıldığı ifade edildi.

İLGİLİ HABER `Come to Beşiktaş` çılgınlığı! Şimdi de Neymar... `Come to Beşiktaş` çılgınlığı! Şimdi de Neymar...

Sabah saatlerinde başlayan satışların öğleden sonra stokların bitmesiyle sona erdiği, formadan bir günde toplamda 10 bin adet satıldığı, yeni satışlarda ise kulübün artık bir kişiye tek forma satma kararı aldığı duyuruldu. Habere göre, ortalama 2 saatlik beklemenin ardından sarı renkli PSG deplasman formasını alan şanslı taraftarlar, gün sonunda PSG kasasına 1 milyon Euro kazandırdı.

Yayınlanma Tarihi:10:03,