SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lucescu Romanya’yı karıştırdı

Mircea Lucescu'nun Türkiye Milli Takımı’nın başına geçmesi ülkesinde şok etkisi yarattı. Steaua Bükreş Kulübü Başkanı Gigi Becali, Romanya Futbol Federasyonu’nu eleştirdi.

Güncellenme: 09:59, 04/08/2017
Lucescu Romanya’yı karıştırdı

Mircea Lucescu'nun Türkiye tercihi Romanya'yı karıştırdı. Zenit ile yolları ayırdıktan sonra boşta olan deneyimli teknik adamın ülkesi yerine Türkiye'yi seçmesi, ülkede dünün en önemli konularından bir tanesiydi. Özellikle Christoph Daum'un başında olduğu Romanya Milli Takımı'nın Dünya Kupası'ndaki durumuna dikkat çekildi. Grupta dördüncü sıradaki ekibin finallere gitme şansının azaldığı belirtilirken, milli takım için adı geçen Lucescu'nun elden kaçırıldığı yorumları yapıldı.

İLGİLİ HABER Galatasaray camiasında Demirören`e tepkiler büyüyor: `Bu kaçıncı?` Galatasaray camiasında Demirören`e tepkiler büyüyor: `Bu kaçıncı?`

Steaua Bükreş Kulübü Başkanı Gigi Becali, Mircea Lucescu'nun yeni göreviyle ilgili Romanya Futbol Federasyonu'nu eleştirdi, Başkan Razvan Burleanu'ya sert çıkan Becali “Bu konuda yalnızca federasyonu eleştirebiliriz. Dünyanın en iyi teknik adamlarından bir tanesine sahibiz. Kendisini milli takımın başına getirmektense Türkiye'ye kaptırıyoruz. Bu çok üzücü ve utanç verici bir durum” dedi. Lucescu'nun Türkiye'nin yeni teknik direktörü olması sosyal medya üzerinde de geniş yankı yarattı. Binlerce Rumen futbolsever attıkları tweetlerle ülkenin en iyi teknik adamının tercihini aralarında tartıştı bir kısmı üzüntüsünü, bir kısmı ise kızgınlığını dile getirdi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:45,