SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cengiz Ünder: Roma’da sevilen bir oyuncu olmak istiyorum

AS Roma Kulübü Medipol Başakşehir'den kadrosuna kattığı milli oyuncu Cenzgiz Ünder için kulübün Trigoria tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Genç futbolcu, Roma'da sevilen bir oyuncu olmak istediğini söyledi.

Güncellenme: 18:07, 04/08/2017
Cengiz Ünder: Roma’da sevilen bir oyuncu olmak istiyorum

Roma, Medipol Başakşehir’den transfer ettiği milli futbolcu Cengiz Ünder’i basına tanıttı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cengiz Ünder, Roma’da çok iyi karşılandığını ve uyum problemi yaşamadığını belirtti. 20 yaşındaki futbolcu en büyük sıkıntısının dil problemi olduğunun altını çizdi.

“Rekabete hazırım”

Genç oyuncu gelen bir soru üzerine İtalyan futbolunun sertlik açısından Türk futboluna benzediğini ifade etti ve bu nedenle zorluk yaşamayacağını düşündüğünü söyledi. “Roma’dan teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettim” diyen Cengiz Ünder, “Forma rekabetine hazırım. ABD kampında gol de attım, umarım devamı gelecektir” şeklinde konuştu.

Dybala yakıştırmasına cevap

Milli oyuncu kendisine yapılan Türk Dybala yakıştırması için de, “Beni Türkiye’deyken de Dybala’ya benzetiyorlardı ama ben Cengiz Ünder olmak istiyorum” yorumunda bulundu.

Roma’ya gelmeden eski takım arkadaşı Emre Belözoğlu ve Salih Uçan’la fikir alışverişinde bulunduğunu ifade eden genç oyuncu iki ülke arasındaki antrenman farkı için, “Burada daha çok çift idman yapılıyor ve daha çok salonda çalışılıyor” dedi.

“Amacım hep milli kadroda olmak”

Dil problemi nedeniyle hocasıyla jestlerle anlaştığını ifade eden Ünder, “Bu bir bakıma da avantaj, hocam beni anlamaya çalışıyor” dedi.

Bir soru üzerine A Milli Takım’da yaşanan teknik direktör değişiminin hayırlı olması temennisinde bulunan Cengiz Ünder, son dönemlerde aday kadroda bulunduğunu ve bundan sonra da amacının hep kadroda olmak olduğunun altını çizdi.

Roma ile 5 yıllık kontrat imzalayan Cengiz, hedefinin Roma’da uzun yıllar oynamak olduğunu belirterek, “Burada sevilen bir oyuncu olmak istiyorum” ifadesinde bulundu.