SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yasmani Copello Escobar ve Ramil Guliyev madalya peşinde

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan milli atletler Yasmani Copello Escobar ve Ramil Guliyev madalya kazanmayı hedeflediklerini belirtti.

Güncellenme: 19:54, 03/08/2017
Yasmani Copello Escobar ve Ramil Guliyev madalya peşinde

Yarın Londra’da başlayacak olan Dünya Atletizm Şampiyonası öncesi Milli atletler Yasmani Copello Escobar ve Ramil Guliyev’in tek hedefi madalya.

400 Metre engelli yarışında Türkiye’yi temsil edecek olan Milli Atlet Yasmani Copello Escobar, dünya şampiyonasına çok iyi hazırlandığını belirterek: ”Olimpiyatlarda ülkeme madalya kazandırdım. İnşallah burada da kazandıracağım. Kendimi çok iyi hissediyorum. Bir sakatlık veya aksilik olmadığı taktirde hedefime ulaşacağım” dedi.

200 metrede 19.88’lik derecesi ile Türkiye rekorunu elinde bulunduran Ramil Guliyev ise,”çok iyi bir hazırlık süreci oldu benim için. Hedeflerime bir bir ulaşmaya başladım. Bu dünya şampiyonasında madalya hedefi koyduk. İnşallah bunu başarmak istiyorum” şeklinde konuştu. İLGİLİ HABER Türkiye 4x400 bayrak takımına IAAF`ten özel davet Türkiye 4x400 bayrak takımına IAAF`ten özel davet