SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

beIN SPORTS’a açıklamalarda bulunan A Milli Takım’ın yeni teknik direktörü Mircea Lucescu çalışmalara hemen başlayacağını belirtti.

‘Hala sahada olmak istiyorum’

Tecrübeli teknik adam, Galatasaray’a nazik teklifleri için teşekkür ettiğini belirtti. Lucescu açıklamasında “Hala sahada olmak istiyorum. Hem sayın Demirören’e hem sayın Dürüst’e hem de sayın Yardımcı’ya çok teşekkür ederim. Bana güvendiler. Güzel bir birliktelik olacak” ifadelerini kullandı.

‘Kırılma maçı Ukrayna deplasmanı’

A Milli Takımımızın, 2018 Dünya Kupası Elemeleri’ndeki durumunu da değerlendiren tecrübeli teknik direktör, “Gruptan çıkmak için hala büyük bir şans var. Perşembe günü Türkiye’de olacağım. Gelir gelmez Riva’da kapanıp hem yapıyı hem de maçları inceleyeceğim. Bizim Kosova maçlarımızın bitmiş olması bir dezavantaj. Rakiplerimiz buralardan üçer puan alacaktır. Evimizde Hırvatistan ve İzlanda maçları çok önemli. Ama bizim için kırılma noktası Ukrayna deplasmanı olacaktır. Kharkiv’de fazla seyirci baskısı olmaz. Bunu değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

‘Çok heyecanlıyım’

Mircea Lucescu, “Türkiye’de büyük bir potansiyel var. Bunu değerlendirmek istiyoruz. Dünya Kupası’na gidersek bu çok büyük bir başarı olacak. Türkiye’de çok güzel yıllar geçirdim. Dönecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Hep birlikte güzel günler görmek istiyoruz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

İLGİLİ HABER Rıdvan Dilmen`den çok sert Mircea Lucescu tepkisi! Rıdvan Dilmen`den çok sert Mircea Lucescu tepkisi!