SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’dan Lucescu yorumu

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 2-0 kazandıkları Deportivo Alaves maçının ardından hem takımını hem de A Milli Futbol Takımı'nın başına getirilen Mircea Lucescu kararını değerlendirdi.

Güncellenme: 09:47, 03/08/2017
Ersun Yanal’dan Lucescu yorumu

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 2-0 kazandıkları Deportivo Alaves dostluk karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Trabzonspor, önemli kadroya sahip ve mücadelesini zirvede tutacak bir takım olacaktır” dedi.

Yanal, yaptığı açıklamada, Trabzonspor´un değerli, kaliteli bir takım olma yolunda önemli mesafe kat ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Trabzonspor’un geçen sezon yaptığı transferlerle bir iskelet kadrosu oluştu. Bu transfer döneminde doğru isimleri kadroya katmak istiyoruz. Bu süreçte sabırlı ve doğru hareket etmek zorundayız. Trabzonspor´un insan kalitesi yüksek, tecrübeli ile genç yetenekli oyuncuları var.  Bunun karışımı ile Trabzonspor, önemli kadroya sahip ve mücadelesini zirvede tutacak bir takım olacaktır. Herkesin dileği şampiyonluk, belki en çok isteyenlerden biri ben olacağım. Bunun için oldukça fazla mücadele edeceğiz. Burayı bir futbolcu çöplüğüne dönüştürmeyeceğiz. Trabzonspor değerli takım. Buraya gelen oyuncular değerli, marka değerine katkı yapacak oyuncular olacak. Bunun için sabırlı olmalıyız.”

‘BURAK DOĞRU BİR BEKLENTİ’

Burak Yılmaz´ın transferinin bugün netleştiğini kaydeden Yanal, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Burak, Türk futbolunun önemli isimlerinden biri. Son 15 yılın yetiştirdiği en önemli karakterlerden bir tanesi ve Trabzonspor’da önemli başarılara imza atmış oyunculardan biri. Onun Trabzonspor´u, Trabzonspor’un da onu çok arzu etmesi, birlikte bu istek ve arzunun önemli bir enerji oluşturacağını düşünüyorum.  Burak´ın zaten enerjisi, katkısı belli. Artık deneyimli, onun da deneyimlerden yararlanabilecek çok önemli ve yetenekli genç oyuncularımız var. Burak´ın sadece oyuncu olarak değil, genç oyunculara da çok önemli katkısının olacağını düşünüyorum. Hem karakteri, hem takımdaki liderliği ile Burak doğru bir beklenti. Taraftarımızın da beklentisinin karşılığını vereceğine inanıyorum.”

‘MİLLİ TAKIMA DESTEK OLMALIYIZ’

Yanal, A Milli futbol takımında teknik direktörlük görevine gelen Mircea Lucescu ile ilgili sorulan soru üzerine ise, “Türk futbolu kendi gücünü kanıtlayacak donanıma sahip. Türk futbolu bu donanımı her zaman ortaya koyacak güce de sahip. Futbolu yöneten ve futbolu şu anda yönetme sorumluluğu alan bir yönetim var. Aldığı kararlara hepimiz saygı duymalıyız. Dolayısıyla bu saygının karşılığında da yeni başlayan tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz. Türk futbolunun başarısı bizim için çok önemlidir. Şahıslar geliTürk futbolunun başarısıdır. Alınan kararlara hepimizin saygı duyması ve desteklemesi gerekir. Önemli olan Türk futbolunda başarılara imza atmak. Milli takımımızın Rusya’da düzenlenecek dünya şampiyonasına katılması için ne gerekiyorsa desteğimizi vermek, bundan sonra alınan kararlara hepimizin saygı duyması gerekir” diyerek açıklamalarını noktaladı.