SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda ilk finali Polat Kemboi Arıkan koşacak

Milli atlet Polat Kemboi Arıkan, yarın Londra'da başlayacak olan Dünya Atletizm Şampiyonası'nda piste çıkan ilk atletimiz olacak ve erkekler 10 bin metrede madalya mücadelesi verecek.

Güncellenme: 21:59, 03/08/2017
Dünya Atletizm Şampiyonası’nda ilk finali Polat Kemboi Arıkan koşacak

Dünya Atletizm Şampiyonasında Türkiye adına piste ilk olarak TSİ 23.20’de erkekler 10 bin metre finalinde Polat Kemboi Arıkan çıkacak.

Avrupa Şampiyonu Milli Atlet Arıkan, bu güne kadar girdiği yarışmalarda Türkiye’ye toplam 15 madalya kazandırdı. 2012 Londra olimpiyatlarına dokuzunculuğu bulunan Polat Kemboi Arıkan, dünya şampiyonasına iyi bir hazırlık döneminin ardından geldiğini belirtti.

Milli atlet, ”Yarın zorlu bir yarış olacak bunu biyorum. Bugün bir şey söyleyemem ama yarın sahada konuşmak istiyorum. Hızlı bir yarış olacak. Rakiplerimde hızlı ve bende önlerde kalarak en önde kalmaya çalışacağım. Bu yıl çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdim. İyi yarışlar koştum bu sene. Yarında iyi bir yarış koşacağıma inanıyorum,”dedi. İLGİLİ HABER Yasmani Copello Escobar ve Ramil Guliyev madalya peşinde Yasmani Copello Escobar ve Ramil Guliyev madalya peşinde