SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdullah Avcı’nın hedefi Şampiyonlar Ligi

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2-0 kazandıkları Club Brugge maçının ardından, “Şampiyonlar Ligi Play-Off’una kaldık. Bunun için istekliyiz. En kötü ihtimalle Avrupa Ligi’nde gruplara katılmayı garantiledik” ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 00:29, 03/08/2017
Abdullah Avcı’nın hedefi Şampiyonlar Ligi

Teknik ekibe 2 maçlık yoğun çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek söze başlayan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “Avrupa'da 8. maçımızı oynadık. İlk maçta 60 dakika, bugün 58 dakika top oyunda kaldı. İlk devrede yüze 60 topa sahip olduk. Bu bizim planımızdı. Bunu son derece iyi gerçekleştirdik. 11 şut attık ve rakibe pozisyon vermedik. Seyirciye teşekkür ederim. Bugün Şampiyonlar Ligi oynadık ama ligde de bunun devamını diliyorum. Türk futbolu adına da önemli. Bugün de bir milli maç. 2016-2017 sezonunu bugün kapattık. Bugün gruplardan birisini cebimize koyduk. Şampiyonlar Ligi Play-Off'una kaldık, Avrupa Ligi grupları cepte. Bütün oyuncularımı tek tek tebrik ediyorum. Hem camiamıza hem Türk futboluna hayırlı olsun. Bir sonraki turda, bunun keyfini çıkartarak elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Medipol Başakşehir`in muhtemel rakipleri belli oldu Medipol Başakşehir`in muhtemel rakipleri belli oldu

Süper Lig, Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi'nin çok farklı kulvarlar olduğunu söyleyen Avcı, “Her maça detaylı şekilde hazırlanıyoruz. Özellikle Türkiye'de daha ileride oynayacağız. Rakibe göre plan ve strateji belirlenecek. Her maçta farklı bir plan gerçekleştireceğiz” dedi.

İLGİLİ HABER Ivan Leko`dan Medipol Başakşehir`e övgü: Bugün Tudor'a ihtiyacım yoktu Ivan Leko`dan Medipol Başakşehir`e övgü: Bugün Tudor'a ihtiyacım yoktu

“Transferde her şey olabilir”

Mevcut kadronun dolu olduğunu söyleyen Avcı, “Ancak transferde her an her şey olabilir. Bazen kendi oyuncunuz gitmek isteyebilir, bazen fırsat transfer çıkabilir. Şu anda çok iyi durumda olan oyuncuları 18 kişilik kadroya alamadığımız olabiliyor. Şu ana kadar 2 maç oynadık ama kupa ve Avrupa'yı da hesaba katarsak 56 maça çıkabilir bu sayı” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Medipol Başakşehir-Club Brugge: 2-0 Medipol Başakşehir-Club Brugge: 2-0

Bilimden sağlıklı şekilde faydalandıklarını da sözlerine ekleyen Abdullah Avcı, “Bilimden son derece sağlıklı faydalanıyoruz. Oyuncuların yorgunluk durumuna göre antrenman programı hazırlıyoruz. 3 hazırlık, 2 resmi maç oynadık. Aslında bir takımın hazırlık dönemi 6-8 hafta arasındadır. Yarın antrenmanımız var ardından da 2 gün izin yapacaklar” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:00:28,