SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den çok sert Mircea Lucescu tepkisi!

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın başında Mircea Lucescu'nun getirilmesini çok sert sözlerle eleştirdi. Rıdvan Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonu'nu, Türk futbolunun geleceğine dinamit atmakla suçladı.

Güncellenme: 20:01, 02/08/2017

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başına Mircea Lucescu’nun getirilmesi, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen tarafından çok sert sözlerle eleştirildi. NTV Spor canlı yayınına bağlanan Rıdvan Dilmen, Lucescu tercihi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) suçladı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i Türk teknik adamlara gitmemesini eleştiren Rıdvan Dilmen, bu tarihin unutulmaması gerektiğinin altını çizdi.

İLGİLİ HABER Son dakika Milli Takım`ın yeni hocası Lucescu oldu! Son dakika Milli Takım`ın yeni hocası Lucescu oldu!

Galatasaray’ın da Lucescu ile ilgilendiğini, ancak deneyimli çalıştırıcının isminin daha önceden belli olduğunun anlaşıldığını söyleyen Rıdvan Dilmen, şunları söyledi:

“Mircea Lucescu deneyimli bir teknik adam… Türkiye Milli Takımı’nda da başarılı olabilir. Ancak bugün Türk futbolunun teknik direktör ve federasyon açısından ölümüdür. Galatasaray Türk bir çalıştırıcı bulamıyor Lucescu’ya gidiyor. Türkiye Futbol Federasyonu sadece Şenol Güneş ile görüşüyorsunuz. Olmuyor. Başka Türk teknik direktöre gitmiyorsunuz. Bugün Abdullah Avcı, Rıza Çalımbay, Aykut Kocaman, Mustafa Denizli ve diğer nice Türk teknik adamların ismi eğer Milli Takım için geçmiyorsa, tüm Türk teknik direktörler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden kendilerini atsınlar.

Aslında Lucescu’nun ismi 15 gün önceden belli olduğu bugün anlaşıldı. Madem öyle açıklasanıza bunu önceden… Hem diğer teknik adamlar rahatlar hem de Galatasaray Başkanı Dursun Özbek boşuna Ukrayna’ya gitmezdi. Koskoca Galatasaray başkanı, Lucescu için 5 saat boşuna gidip, gelmiş. Bugünün tarihini yazın… Dünyada hiçbir ülke başka takım teknik direktörü ile Dünya Şampiyonluğu yaşamamıştır. Türkiye Futbol Federasyonu’nu Türk futbolunun geleceğine dinamit attığı için kınıyorum.”

Yayınlanma Tarihi:18:59,