SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PSG’nin Neymar transferine La Liga yönetiminden veto

La Liga yönetimi, PSG'nin Neymar'ın 222 milyon euro'luk sözleşme çıkış maddesini kullanmasına izin vermeyerek transferi iptal edecek.

Güncellenme: 09:08, 02/08/2017
PSG’nin Neymar transferine La Liga yönetiminden veto

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / Fransız devi Paris Saint Germain’in, Barcelona’nın yıldızı Neymar’ı transferine La Liga yönetiminden veto geldi.

Sport’un haberine göre; gerekçe olarak Neymar’ın sözleşmesindeki bazı problemler gösterilirken PSG’nin 222 milyon euro’luk serbest kalma maddesini ödemesi ise Finansal Fair Play’in ihlali olduğu iddia edilerek kabul edilmeyecek.

La Liga Başkanı Javier Tebas daha önce yaptığı açıklamada, “PSG tüm Finansal Fair Play kurallarını ihlal etmekle kalmıyor, Avrupa Birliği’nin ekonomik rekabet kurallarını da hiçe sayıyor. UEFA'ya göndereceğimiz rapora bunu da ekleyeceğiz” demişti.

İLGİLİ HABER Camp Nou`da `Hain Neymar` afişi Camp Nou`da `Hain Neymar` afişi

La Liga yönetiminin bu hamlesi, mali ve sözleşmeye dayalı sorunlardan dolayı Neymar’ın transferini en azından geçici olarak engelleyecek.

Yönetim, taraflardan hem oyuncu-kulüp ödemelerinin durumunu hem de PSG’nin serbest kalma maddesinin ödemesine ilişkin herhangi bir kuralı ihlal etmediğini gösteren mali bildirimde bulunmasını isteyecek.

İLGİLİ HABER Neymar`ın Real Madrid soyunma odasında 15 dakikalık sohbeti! Neymar`ın Real Madrid soyunma odasında 15 dakikalık sohbeti!

USULSÜZLÜK SUÇLAMASINDAN AKLANMIŞTI

Öte yandan Neymar transferi sırasında vergi kaçırmakla suçlanan Barcelona, La Liga yönetimi tarafından aklanmıştı. Katalan ekibi Neymar için 57 milyon euro bonservis bedeli ödediğini açıklamıştı.

Ancak bu maliyetin 80 milyon euro’nun üzerinde olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine başkan Sandro Rossel istifa etmişti.

Barcelona’nın kendisine ilettiği belgeleri inceleyen yetkililer transferin kurallara uygun şekilde yapıldığına hükmetmişti.

İLGİLİ HABER Barcelona idmanında Neymar ve Nelson Semedo kavga etti Barcelona idmanında Neymar ve Nelson Semedo kavga etti

Yayınlanma Tarihi:07:20,