SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a son şampiyonluğu ve 4. yıldızı kazandıran Hamza Hamzaoğlu, Osmanlıspor'dan eski öğrencisi Badou Ndiaye'yi SÖZCÜ için değerlendirdi.

Hamzaoğlu, “Kesinlikle Galatasaray'ın ihtiyacı olan çok doğru bir transfer. Hedefleri olan hırslı bir oyuncu. Sadece maçta değil antrenmanda da her şeyini veriyor. Futbolcu karakteri ve çalışkanlığı çok üst düzeyde. Verilen rakamı çok bulmuyorum. Galatasaray'da uzun yıllar kalarak bu parayı çıkartır. Birkaç sezon sonra Galatasaray'ın kapısını Avrupa'nın önemli kulüpleri de çalacaktır. 8 numara pozisyonu için ideal. Çok defansif kalmasından yana değilim, ofansa çok yatkın ancak geriye de inanılmaz çabuk dönebiliyor. Hücum zenginliği açısından takıma basamak atlatır” yorumunda bulundu.

ÖNCE KONTROL SONRA KAMP

Igor Tudor'un ısrarla alınmasını istediği Papa Alioune Ndiaye, önceki gece İstanbul'a geldikten sonra dün sağlık kontrolünden geçti. 14 Ağustos'ta Kayserispor ile oynanacak ligin ilk maçında sahada olması beklenen 26 yaşındaki Senegalli orta saha oyuncusu, Avusturya kampına geçip takıma katıldı. Sarı-kırmızılı kulüp, 4 yıllık anlaşma sağlanan Ndiaye'ye sezon başı 2.2 milyon Euro garanti para verecek. Senegalli oyuncunun menajerinin bu transferdeki komisyonu ise 1.3 milyon Euro. İLGİLİ HABER Galatasaray transferde `tarih` yazıyor! En fazla harcama... Galatasaray transferde `tarih` yazıyor! En fazla harcama...