SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman ve Yıldırım Demirören’in, Şenol Güneş pazarlığı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şenol Güneş’i Milli Takım’ın başına getirmek için kendisini arayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e net bir cevap verdi

Güncellenme: 09:49, 02/08/2017
Fikret Orman ve Yıldırım Demirören’in, Şenol Güneş pazarlığı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Şenol Güneş hamlesinde Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Beşiktaş Başkanı Fikret Orman arasında geçen diyaloglar ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi’nden Levent Tüzemen’in haberine göre; Demirören, Eylül ve Ekim aylarında oynanacak olan 4 kritik maçta takımın başına geçmesini istediği Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile Anadolu Hisarı’nda bir araya gelip, “Hocam bu bir milli davadır. Biz size Beşiktaş’ı bırakın demiyoruz. İki işi birlikte götürebilirsiniz” diyerek teklifini sunmuştu.

Milli dava için 4 maçı kabul edebileceğini belirten Güneş ise, “Beşiktaş ile sözleşmem var. Karar Başkan Fikret Orman’a aittir. Siz onunla görüşün” karşılığını verdi.

Bunun üzerine Demirören yakın dostu Fikret Orman’a telefon açarak Güneş ile yaptığı konuşmayı aktardı ve hocayı almak istediğini belirtti.

İLGİLİ HABER Rıza Çalımbay`dan Milli Takım açıklaması Rıza Çalımbay`dan Milli Takım açıklaması

‘GÜNEŞ GİBİ BİRİNİ BULMALIYIM’

Orman’ın cevabı ise şöyle oldu: “Güneş’i veririm ama bana 10 milyon lira verin ki ben de yerine, onun kalitesinde bir teknik adam getirebileyim. Aksi takdirde teklifinizi kabul edemem.” Bu cevap sonrası Demirören, “Bu parayı veremem” deyince, Milli Takım için Şenol Güneş defteri kapandı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş yöneticisi İspanya`ya uçtu Beşiktaş yöneticisi İspanya`ya uçtu

‘ŞENOL HOCA HARİKA BİR İNSANDIR’

Yıldırım Demirören ile Fikret Orman arasında geçen telefon görüşmesinde Şenol Güneş’in ne kadar profesyonel bir teknik direktör olduğu da konuşuldu. Güneş’in özellikle futbolcu ilişkilerine çok önem verdiğini ve her şeyle yakından ilgilendiğini vurgulayan Orman, “Şenol hoca harika bir insandır. Ancak başarı için kılı kırk yarar. Şenol hocayla çalışmak öyle kolay değildir. Yemeğinden salatasına kadar her şeyi düşünür. Ayrıntılara çok önem verir, titiz bir insandır. Çünkü kendisi mükemmelliyetçidir. Futbolcularıyla da ilişkisi çok iyidir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:42,