SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Romanya seferi

Galatasaray'ın uzun süredir gündeminde olan Mircea Lucescu için, Başkan Dursun Özbek'ten hamle geldi. Özbek, Romanya'ya giderek Lucescu ile görüşme gerçekleştirecek.

Güncellenme: 14:32, 01/08/2017
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Romanya seferi

Galatasaray Yönetim Kurulu geçtiğimiz hafta yaptığı toplantıda Lucescu’nun Tudor’un üzerinde bir futbol aklı olarak kulüpte görev yapması yönünde karar almıştı.

Bu gelişme üzerine Başkan Dursun Özbek’in talimatıyla Genel Sekreter Can Topsakal, Romanya’ya giderek deneyimli futbol adamıyla masaya oturmuştu. Lucescu, teklife olumlu baktığını söylemiş ve sarı-kırmızılı ekibi daha yakından tanımak için detaylı bir rapor istemişti.

Başkan Özbek, Lucescu ile anlaşma zemini aramak ve konuyu daha detaylı görüşmek üzere Romanya’ya gitti. Özbek’in toplantıda Lucescu’yu sportif direktörlük görevi için ikna etmeye çalışacağı ve yeni dönemde futbol yapılanmasındaki görüşlerini alacağı ifade edildi.

Lucescu, Galatasaray’ın teklifini kabul ederse yalnızca sportif direktör olarak görev yapmayacak. Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu’nda da yer alacak olan Rumen teknik adama futbol şubesinde geniş yetkiler verilecek.

İLGİLİ HABER Mircea Lucescu`nun Galatasaray`a sunduğu 8 kural Mircea Lucescu`nun Galatasaray`a sunduğu 8 kural

İLGİLİ HABER Milli takımada ilk aday Abdullah Avcı, olmazsa Mircea Lucescu Milli takımada ilk aday Abdullah Avcı, olmazsa Mircea Lucescu

NTV Spor

Yayınlanma Tarihi:13:44,