SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
TFF rotayı Abdullah Avcı’ya çevirdi

TFF rotayı Abdullah Avcı’ya çevirdi

Şenol Güneş'e yapılan teklifin Beşiktaş tarafından geri çevrilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu'nun rotayı Abdullah Avcı'ya çevirdiği iddia edildi. Avcı ise iddialara, "Ben Çarşamba gününe odaklandım, bu tür olaylarda çok önemli tecrübeler kazandım. Telefonum da kapalı" şeklinde yanıt verdi. Yönetim de böyle bir teklife sıcak bakmayacaklarını ifade etti.

Fatih Terim’in görevden alınmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu, teknik direktör arayışlarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Sabah saatlerinde Yıldırım Demiören’in Şenol Güneş’le yaptığı görüşmenin ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Güneş’in Beşiktaş’ın başındayken 4 maç için Milli Takım’da görev yapması yönündeki teklifi kabul etmemişti.

26 Temmuz 2017 Fatih Terim`in yerine kim gelecek? İşte muhtemel adaylar Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in gündemi sarsan istifasının ardından Milli Takım'ın bir sonraki hocasının kim olacağı sorusu derhal sorulmaya başlandı. İhtimaller dahilinde akıllara gelen ilk isimler, herkesin tahmin edebileceği isimler... İlgili Haberi Oku

Olumsuz yanıtın ardından Yıldırım Demirören’in rotayı Abdullah Avcı’ya çevirdiği öğrenildi. NTV Spor’un haberine göre TFF Başkanı Demirören’in, Medipol Başakşehir’in başarılı çalıştırıcısı Abdullah Avcı’ya Şenol Güneş’e sunulan teklifin aynısını yapması bekleniyor. Avcı kabul ederse, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde grupta kalan 4 maç için Milli Takım’ın başında yer alırken Medipol Başakşehir’i çalıştırmaya da devam edecek.

Avcı, 2011’de Guus Hiddink’in yerine Milli Takım’ın başına geçmiş ve 2013 yılında yoğun eleştiriler aldığı bir sürecin ardından görevinden ayrılmıştı.

Öte yandan Abdullah Avcı, Bein Sports’a yaptığı açıklamada Club Brugge maçına odaklandığını belirtti. Avcı, “Ben Çarşamba gününe odaklandım, bu tür olaylarda çok önemli tecrübeler kazandım. Telefonum da kapalı. Sadece sizinle konuşmak için açtım. Bu sebeple sadece Club Brugge maçına konsantre olmuş durumdayız” ifadelerini kullandı.

Medipol Başakşehir yönetimi de Bein Sports’un haberine göre Abdullah Avcı’ya izin vermeyeceklerini açıkladı. Yönetim, Avcı’nın Medipol Başakşehir’de gerçekleştireceği bir çok proje olduğunu belirtirken olası bir teklifin gelmesi halinde, 2 takımı birden çalıştırmayla birlikte tecrübeli teknik adamın takımdan ayrılmasına sıcak bakmadıklarını ifade etti.

31 Temmuz 2017 Son dakika! Beşiktaş`tan flaş Şenol Güneş açıklaması Beşiktaş, Şenol Güneş'e TFF'den gelen teklife olumsuz yanıt verdiğini açıkladı. İlerleyen saatlerde konunun netleşmesi bekleniyor. İlgili Haberi Oku