SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF Başkanı Yıldırım Demirören Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile görüştü

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Milli Takım teknik direktörlüğü için Beşiktaş'ın başındaki Şenol Güneş ile bir görüşme gerçekleştirdi. Şenol Güneş, kendisine yapılan 4 maçlık teklifi kabul etmedi.

Güncellenme: 19:53, 31/07/2017
TFF Başkanı Yıldırım Demirören Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile görüştü

Fatih Terim’in görevinden ayrılmasının ardından Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başına yeni isim arayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile görüştü. Şenol Güneş, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında sözleşmesi devam eden Beşiktaş’a konsantre olduğunu ve Milli Takım teknik direktörlüğü gibi bir düşüncesinin şimdilik olmadığını söylemişti. Tecrübeli çalıştırıcı, iki yıldır siyah-beyazlı takımda çalıştığını ve iki yıl daha çalışmayı planladığını da sözlerine eklemişti. Görüşmede düşüncelerini tekrarlayan Şenol Güneş, kendisine yapılan teklifi kabul etmedi.

İLGİLİ HABER Son dakika! Beşiktaş`tan flaş Şenol Güneş açıklaması Son dakika! Beşiktaş`tan flaş Şenol Güneş açıklaması

Türkiye’nin Dünya Kupası’na katılmak için önünde bulunan kritik 4 maçlık süreç için gerçekleştirilen görüşme, Beşiktaş’ın yurt dışı kampının hemen dönüşünde gerçekleşti. Fanatik’ten Orhan Yıldırım’ın haberine göre, İstanbul’a iner inmez Demirören’le bu konuyu konuşan Güneş, geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısında söylediği gibi Milli Takım’ı çalıştırmayı düşünmediğini söyledi.

Güneş, “Görüşme talebinize nezaketen ‘Evet’ dedim ancak bu görüşme yöntemini de doğru bulmuyorum. Lig çok amansız bir yarışa sahne olacak. Teklifi kabul edersem,  futbolcular arasında olmayan bir gerilim meydana gelebilir. Eylül ayından Şampiyonlar Ligi de başlıyor. Bu da her anlamda daha fazla zorlaştırabilir işleri… Ancak bunun dışında her anlamda yardım etmeye de hazırım” dedi. 

İLGİLİ HABER Faik Gürses, Fatih Terim olayının perde arkasını aktardı! Faik Gürses, Fatih Terim olayının perde arkasını aktardı!

FİKRET ORMAN KONUŞTU

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Milli Takım’ı çalıştırma konusunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya gelişini şu sözlerle değerlendirdi:

“Bu bir nezaket görüşmesidir. Ben daha önce Şenol Güneş’in hem Beşiktaş hem de Milli Takım’ı çalıştırmasını uygun bulmamıştım. Görüşüm bu yöndedir.”

İLGİLİ HABER Fatih Terim`den şok açıklama! `İstifa etmedim, görevime son verildi!` Fatih Terim`den şok açıklama! `İstifa etmedim, görevime son verildi!`

TFF TALİMATLARI NE DİYOR?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) talimatlarının 14. maddesi, federasyona acil durumlarda Milli Takım’da çalıştırılacak teknik adamların kulüplerinden izin alınmadan göreve getirebilme yetkisi veriyor.

İLGİLİ HABER Rüştü Reçber`den Fatih Terim`e karşı dava: 1071! Rüştü Reçber`den Fatih Terim`e karşı dava: 1071!

İşte TFF’nin ‘Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı’nda yer alan o madde:

“TFF acil ve gerekli gördüğü hallerde yapacağı değerlendirmeye göre seçtiği teknik adamı, kulübü ile iliĢkisi devam etmek kaydı ile Milli Takımlarda belli bir süre için görevlendirmeye yetkilidir.”

RIDVAN DİLMEN’DEN İLK YORUM

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in gerçekleştirdiği görüşme hakkında değerlendirmede bulundu. Konudan haberi olduğunu belirten Rıdvan Dilmen, NTV Spor canlı yayınında şu ifadeleri kullandı:

“Sabah saatlerinde Şenol Güneş’le prensipte anlaşıldığını ben de duydum. 4 maçlığına geliyor, her 2 takımı da çalıştıracak. Şenol Hoca’nın sadece 4 maç için geleceğini sanmıyorum. Bu benim tahminim tabii. Anlaşma olursa, bence uzun yıllar kalır. 4 maçlık anlaşma, Beşiktaş’a zarar vermez. Sezon sonunda da tamamen Beşiktaş’tan ayrılıp milli takıma geleceğini düşünüyorum. Dünya Kupası öncesinde hem Beşiktaş’ı hem de Milli Takım’ı çalıştırmakta yanlış bir şey yok. Şenol Güneş, doğru bir tercih.

Yayınlanma Tarihi:15:20,