SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan flaş Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş, Şenol Güneş'e TFF'den gelen teklife olumsuz yanıt verdiğini açıkladı. İlerleyen saatlerde konunun netleşmesi bekleniyor.

Güncellenme: 21:53, 31/07/2017
Beşiktaş’tan flaş Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş, TFF’den Şenol Güneş’e gelen A Milli Takım Teknik Direktörlüğü teklifine olumsuz yanıt verdi. Sabah saatlerinde Şenol Güneş’in Yıldırım Demirören’le görüşmesi gündeme damgasını vururken Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gün içinde yaptığı açıklamada Güneş’in hem Beşiktaş’ı hem de Milli Takım’ı çalıştırmasına sıcak bakmadığını belirtti. Beşiktaş Kulübü, akşam saatlerinde resmi internet sitesinden Şenol Güneş’in TFF Başkanı Demirören ile görüşmesi ile ilgili bir açıklama yayınladı.

İLGİLİ HABER TFF Başkanı Yıldırım Demirören Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile görüştü TFF Başkanı Yıldırım Demirören Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile görüştü

Teklifin Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın haberi doğrultusunda yapıldığının altı çizilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Öncelikle Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş'in adının geçmesinden tüm camiamızın onur duyduğunu bir kez daha dile getirmek isteriz. Milli Takım hepimizin Milli Takımı’dır. Milli Takımımız’ın başarısı hepimizin başarısıdır.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Başkanımız Sayın Fikret Orman'ın bilgisi dahilinde hocamız Sayın Şenol Güneş'e Beşiktaş’taki görevi devam ederken, aynı zamanda Milli Takımımızı da yönetmesi için 4 maçlık bir teklif sunulmuştur. Bu teklifle ilgili hem Başkanımız hem de Teknik Direktörümüz ortak bir değerlendirme yaparak böyle bir çalışma modelinin hem hepimizin ortak gururu olan Milli Takımımıza hem de ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Beşiktaşımıza katkı sağlamayacağı konusunda hemfikir olmuştur.

Teknik Direktörümüz Sayın Şenol Güneş ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören arasında bugün Başkanımız Sayın Fikret Orman'ın bilgisi dahilinde gerçekleşen nezaket ziyaretinde de bu ortak karar tekrar ifade edilmiş, bu onurlu görev için yapılan bu kıymetli teklife teşekkür edilmiştir.

Dolayısıyla tüm kamuoyunun haklı takdirini kazanmış başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş, son iki sezondur olduğu gibi Beşiktaşımızın yeni başarıları için çalışmaya devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.”

İLGİLİ HABER Fatih Terim`den şok açıklama! `İstifa etmedim, görevime son verildi!` Fatih Terim`den şok açıklama! `İstifa etmedim, görevime son verildi!`

Beşiktaş’tan Şenol Güneş’e üç alternatifli çözüm

Öte yandan Beşiktaş’ta isminin verilmemesini isteyen üst düzey bir yöneticinin üç çözüm yolu ortaya sürdüğü belirtildi. Bu alternatifler “En hayırlısı elbette Şenol Güneş’in Beşiktaş’ta kalmasıdır. Hiç arzu etmeyiz ama anlaşırsa tamamen Milli Takımı çalıştırmalı. Bir başka formül ise, hem Beşiktaş, hem Milli Takım hocası olmasıdır ki, bu iki tarafa da büyük zarar verir. Hangi tarafa konsantre olur, tarafları çok yıpratacak bir durumdur” şeklinde açıklandı. Üç alternatif de değerlendirilirken Şenol Güneş’in Beşiktaş’ta kalmasına karar verildi.

TFF de akşam saatlerinde bir açıklama yayınladı ve Beşiktaş’ın kararını saygıyla karşıladıklarını duyurdu. Açıklama şu şekilde:

“Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün bilgisi dahilinde bugün Teknik Direktör Sayın Şenol Güneş ile Beşiktaş’taki görevinin yanı sıra A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Federasyonumuzda bir görüşme yapılmış, kendisine 2018 Dünya Kupası kalan grup eleme maçlarında görev yapması için bir öneride bulunulmuştur.

Yapılan görüşme sonucunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Sayın Şenol Güneş’in aldığı kararı saygıyla karşılıyoruz.

TFF Yönetim Kurulu”

Yayınlanma Tarihi:18:17,