SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyanın ilk vegan futbol takımı!

Forest Green önümüzdeki hafta başlayacak İngiltere 2. Ligi’nde ilk maçına çıkmaya hazırlanıyor. Yeşil siyahlılar böylece dünyanın tek vegan profesyonel futbol takımı olarak tarihe geçecek.

Güncellenme: 09:14, 31/07/2017
Dünyanın ilk vegan futbol takımı!

Menüsünden önce 2011'de eti, ardından balık, süt, bal, peynir ve tereyağı gibi diğer hayvansal ürünleri çıkaran İngiliz ekibi Forest Green Rovers, geçen sezon yarı profesyonel Ulusal Lig'den profesyonel 2. Lig'e çıkma başarısı göstermişti. Bu büyük başarıyı, hiçbir hayvansal ürünü bünyesinde bulundurmayan vegan diyetine borçlu olan kulüp ayrıca siyah-beyaz olan renklerini yeşil-siyaha dönüştürmüştü.

Takım şimdi, dünya üzerinde profesyonel liglerde oynayan ilk vegan kulüp olmanın hazırlıklarını yapıyor.

Futbolcuların performanslarını bu sa- yede daha üst seviyelere çekebileceklerine inanan kulübün sahibi Dale Vince konuyla ilgili yap- tığı açıklamada, “Dikkat çekici olduğuna inandığımız büyük bir etkimiz var. Vegan sözcüğünü futbol dünyasına yaymak istiyoruz. Bundan daha sezgisel ne olabilir?” ifadelerini kullandı. Sadece oyunculara değil taraftarlara da bitki esaslı yiyeceklerin kullanılmasının sağlıklı olduğunu anlatan Vince bu konuda tek başına değil. Artık pek çok ünlü atlet artık eti terk ediyor ve bitki temelli bir beslenme programıyla çalışıyor.

İLGİLİ HABER Jermanin Pennant: Şampiyonlar Ligi finalinden 7. Lig`e... Jermanin Pennant: Şampiyonlar Ligi finalinden 7. Lig`e...

Yayınlanma Tarihi:08:47,