SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sinan Güler gençlerden umutlu: “Herkes rolünü biliyor”

A Milli Takım’ın kaptanı Sinan Güler, “Herkes ailesinin, arkadaşlarının ve Türk basketbolseverlerin önünde kendisini kanıtlamak istiyor” dedi

Güncellenme: 09:11, 30/07/2017
Sinan Güler gençlerden umutlu: “Herkes rolünü biliyor”

12 Dev Adam'ın kaptanı Sinan Güler, Bormio kampında yaptığı açıklamada, jenerasyon değişiminin takımı olumsuz etkilemeyeceğini söyledi.

Tecrübeli yıldız “Değişim dışarıdan çok büyük dezavantaj olarak görülüyor ama genç oyuncuların hepsi kulüplerinde aldıkları / alamadıkları rollerde ve sorumluluklarla kendilerini kanıtlama istekleriyle hazırlanıyor. Herkes ailesinin, arkadaşlarının ve Türk basketbolseverlerin önünde kendisini kanıtlamak istiyor” dedi.

“BÜYÜLÜ ATMOSFERİ UNUTMADIK”

Avrupa Şampiyonası'nda muhteşem bir atmosferin kendilerini beklediklerini söyleyen başarılı oyuncu, “2010'daki takımdan ben ve Semih buradayız. Bizim de en iyi yapabileceğimiz şey diğer arkadaşlarımıza o ortamın heyecanını doğru kullanacak enerjileri yaratmak olacak. 2001 ve 2010 yıllardaki başarılar, o büyülü ve özel atmosferlerle tecrübeyi yeniden yaşamak istiyoruz. Türk basketbolunun ne durumda olduğunu herkese kanıtlayacağız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Doğuş pota altını ABD`li yıldızla güçlendirdi Fenerbahçe Doğuş pota altını ABD`li yıldızla güçlendirdi