SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’i ikna heyeti

29 Temmuz 2017

Önceki gün Spor Bakanı'nın yaptığı “Katar bizim dünyadaki tek dostumuz. Bu yönüyle de önümüzdeki yaz orada olmamız şart” sözleriyle başlayan tartışma, İstinye'de hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu. Geçen yıl İspanya'dan “En az 5 yıl kalacak” diye büyük umutlarla getirilen ünlü teknik adamın bekleneni verememesi ve son olarak yıldız futbolcumuzla giriştiği tartışmanın ardından 1-1 biten Finlandiya maçına tartışılan kadro ile çıkması A Milli Takımımız için yeni hoca arayışlarını hızlandırdı. 2022 Katar için önündeki iki maçı da kazanması gereken A millilerde Fatih Terim ismi ön plana çıktı. Terim'in 2 yıldır takım çalıştırmaması kafalarda soru işareti oluştursa da federasyonun ikna heyeti, Bodrum'a uçtu bile. (20 Eylül 2021)

Bodrum'da 3 gün süren ikna görüşmelerinin ardından İstanbul'a gelen Fatih Terim imza töreninde konuştu. Terim “Çalışmayı düşünmüyordum ama bilenler bilir. Ülkem, bayrağım ve milletimin arzusu her şeyden önce gelir benim için. Devlet büyüğümüzü de kıramadım” dedi. Federasyon Başkanı da “Fatih Hoca 2 maç için gelmedi. Yeni proje yaptık. 2050'nin sporcularını yetiştirecek” diye konuştu. Kritik 2 maç öncesi Terim'in dönüşü spor kamuoyunda da sevinçle karşılandı. (23 Eylül 2021)

Bizim gibi altyapıya, plan-projeye değer vermeyen ülkelerde senaryo hep aynıdır. Kısa vadeli başarılar, popülist ‘başarı' sunumları kutsanır. İlkeler, idealist duruşlar küçümsenir hatta aşağılanır. Yeni isimler üremez. Uzun vadede ise sonuç hep hüsrandır. Kayda değer bulursanız kesip saklayın 4 sene sonra da okursunuz…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek