SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Samsunspor yeni stadına kavuştu

Samsunspor yeni stadına kavuştu

UEFA Euro 2020 standartlarına göre yapılan 33 bin 919 kişilik son teknoloji yeni akıllı Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun açılışı görkemli törenlerle başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca TOKİ’ye yaptırılan 33 bin 919 kişilik Samsunspor’un yeni stadı bugün gerçekleştirilen görkemli bir törenle açıldı. Açılış öncesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. tarafından tramvaylar ücretsiz hale getirildi. Vatandaşlar ücretsiz olarak stada gelip ücretsiz olarak stada giriş yaptılar.

Ardından aralarında eski dünya gol kralı Tanju Çolak'ın da aralarında bulunduğu Samsunspor'un eski futbolcularından oluşan şöhretler karması maç yaptı. 29 Temmuz 2017 Samsunspor Anhan için Çin`den yazı bekliyor Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, John Tshibumbu Lungeny transferinde sona geldiklerini, Davy Claude Angan'ın transferi konusunda ise Çin'in Hangzhou Greentown takımından ‘fesih yazısı' gelmesini beklediklerini söyledi. İlgili Haberi Oku

Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nun açılışında konuşan taraftarlar, böyle güzel bir statta karşılaşmayı oynayacak olan Samsunspor'u Süper Lig'de görmek istediklerini söylediler. Samsunspor'un efsane futbolcuları ise bu statta maç oynayamadıkları için çok üzgün olduklarını ifade ettiler. Yeni stadyum açılış etkinlikleri Derya Uluğ konseri, Samsunspor'un kadro tanıtım etkinliği ve Samsunspor-Ankaragücü açılış maçı ile devam etti.

Stadın özellikleri

Yeni stat, 469 kamerayla kontrol altında tutulacak. Seyirci, güvenlik önlemleri bu kameralarla izlenecek. Sahanın genişliği 110'a 74 metre uzunluğunda, taç çizgileri arkası ise 3 metre. Stadın dış kaplamasında Karadeniz dalgası şeklinde 4 profilli çelik bulunuyor. 2 enerji hattı birden bulunan stat, jeneratör desteği ile de çalışabiliyor. Statta 19 adet asansör ve 8 soyunma odası bulunuyor. 27 Temmuz 2017 Samsunspor açılış maçına hazırlandı TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, yeni stadının açılış maçına hazırlanıyor. Samsunspor, 29 Temmuz'da Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nun açılışında Ankaragücü'yle karşı karşıya gelecek. İlgili Haberi Oku

Zemine yapılan ısıtma sistemi ile çimlere -10 ve +10 derece sıcaklık verilebiliyor. Statta ayrıca 72 acil çıkış noktası bulunuyor. Sahanın aydınlatılması için ise 228 aydınlatma lambası kullanılıyor. Stat herhangi bir olumsuzluk anında acil çıkış noktalarından 15 dakika içerisinde tamamen boşaltılıyor.