SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Formula 1’de Macaristan Grand Prix’sinde Ferrari rüzgarı esti

Formula 1’de Macaristan Grand Prix’sinde Ferrari rüzgarı esti

Macaristan Grand Prix'de sıralama turları gerçekleştirildi. Ferrari'den Sebastian Vettel ilk sırayı alırken diğer Ferrari pilotu Kimi Raikkonen ikinci oldu. İlk çizgiyi Ferrari'nin kaptığı sıralama turlarında Mercedes'ten Valtteri Bottas ise üçüncülüğü elde etti.

Formula 1’de sezonun 11. yarışı olan Macaristan Grand Prix’sinde sıralama turları bugün gerçekleştirildi. Ferrari’nin Alman pilotu Sebastian Vettel, ‘pole’ pozisyonunu elde ederken takım arkadaşı Kimi Raikkonen de ikinci sırada yer aldı. 2005’ten bu yana Macaristan ilk kez ‘pole’ pozisyonunu kazanan Ferrari ilk çizgiyi de kapmış oldu.

Vettel kariyerinin 48. sıralama turları zaferine imza atarken üçüncü sırada Mercedes’ten Valtteri Bottas yer aldı. Mercedes’in diğer pilotu Lewis Hamilton ise 4. sırada kaldı.

Sezonun yaz arasından önceki son yarışı olan Macaristan GP, pazar 15.00’te start alacak.

25 Haziran 2017 Vettel ve Hamilton kapıştı son gülen Ricciardo oldu Formula 1'de sezonun 8. Grand Prix'si olan Azerbaycan Grand Prix'sinde kazanan Red Bull pilotu Daniel Ricciardo oldu. Yarışa Ricciardo'nun zaferinden çok Vettel ve Hamilton'ın tartışması damga vurdu. İlgili Haberi Oku