SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paul Le Guen havadan şikayetçi

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen  Avusturya kampında yapılan son antrenman öncesinde kampla ilgili değerlendirmede bulundu. Le Guen, hava durumundan şikayetçi oldu.

Güncellenme: 14:23, 28/07/2017
Paul Le Guen havadan şikayetçi

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, yapılan çalışmalardan çok memnun olduğunu belirterek, “İyi antrenmanlar yaptık, iyi maçlar oynadık. Gönül isterdi ki dün de iyi bir takıma karşı iyi maç yapalım ama bu artık geride kaldı. İsterdim ki hava daha iyi olsun ama bu bizim kontrol edebileceğimiz bir şey değil. Sahalarımız iyiydi. Çalışan oyuncularımızın ruh hali ve katılımı iyiydi. İdeal bir kamp geçirdik sezon öncesinde diyebilirim” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Bursaspor kombine rakamını duyurdu Bursaspor kombine rakamını duyurdu

`Bence çalışmak için ideal olan kadro sayısı 24-25 civarında´ diyen Le Guen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda 30 oyuncumuz var. Çok fazla bu. Yeni gelecek transferimizi de düşünürsek çok daha da fazla oluyor elimizdeki kadronun genişliği. Bazı oyuncularımız ile görüşerek bu konuda görüşlerimi onlara bildireceğim hafta öncesinde. Bitmiş transferimiz olmadı bu kampta ama çalışmaya devam ediyoruz. Hafta başı güzel haberler vermeyi bekliyoruz. Hem transferleri bitirip, hem iyi çalışmalarımızı sürdürüp sezona iyi başlamak için zaten iki haftamız var. Umuyorum ki önümüzdeki hafta başında güzel haberler vereceğiz.”

BADU İLE GÖRÜŞTÜM

İtalyan ekibi Udinese´de forma giyen Badu´nun transferine ilişkin sorulan soruya ise Le Guen, “Hem dün gece hem de birkaç gün önce konuşmuştum. İyimser olduğunu gözlemliyorum yaptığımız konuşmalarda ama oyuncuyla konuşmak yetmiyor. Sizlerde biliyorsunuz ki bir transferin birden fazla değişkeni var. Bütün hepsinin aynı yönde olması gerekiyor. Bekleyeceğiz ve umuyorum ki en yakın zamanda da iyi haberleri vereceğiz sizlere” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Süper Lig`de ilk 3 haftanın programı açıklandı Süper Lig`de ilk 3 haftanın programı açıklandı

İKİ MAÇ DAHA YAPACAĞIZ

Bursa´da iki hazırlık maçı daha yapacaklarını dile getiren Le Guen, “Eğer salı ve cuma günlerine ayarlayabilirsek bu karşılaşmaları bizim için ideal olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü iki maç daha yapmamız gerekiyor. Oynayacak oyuncularımızın vites yükseltmesi gerekiyor. Onları burada oynattığımız hazırlık maçlarında yalnızca 45 dakika oynatabildik. Önümüzdeki maçlarda 45 dakikadan fazla oynamaya alışmalarını sağlamamız gerekiyor” dedi.

MUHAMMED´DEN MEMNUNUM

`Mert Günok´un takımdan ayrılmasının ardından 3’üncü kaleci alacak mısınız?´ sorusunu yanıtlayan Fransız teknik adam, “Muhammet´ten çok memnunum. İkinci kaleci olarak değerlendiriyorum kendisini artık. Kaleci antrenörü ile konuşacağım. Takımdaki kaleci departmanındaki derinlikten, 1´inci ve 2´nci kalecilerimizden memnunum. 3´üncü kaleci konusunda çalışmalarımız gerçekleşebilir” dedi.

PASCAL İYİ OYUNCU

Genç oyuncu Pascal´ın performansına ilişkin sorulan soruya ise Le Guen, “Bence Pascal çok iyi potansiyele sahip oyuncu ama tabi ki gelişmesi lazım. Bunun da farkındayım. Oyunu okumayı öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Kalitesi ve belli özellikleri olan oyuncu. Topu kapma becerisi çok yüksek ve savunmanın önünü iyi toparladığını düşünüyorum. Tabi ki genç oyuncu ve gelişmesi gerekiyor. Böyle potansiyelli oyuncu elinizde olduğunda onun gelişimine katkı sağlamanız gerekiyor ve ben de bunu yapmak istiyorum” dedi.

Taiwo´ya ise ulaşamadıklarını belirten Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, “Burada olsaydı iyi olurdu ama olmamasında da bir sakınca görmüyorum” diye konuştu.

15 GÜNLÜK SÜREMİZ VAR

`Transferler kampa yetişmedi, mevcut haliyle takım lige hazır mı?´ sorusuna da Le Guen, şu yanıtı verdi:

“Tam olarak değil ama önümüzdeki 15 gün daha olduğunu söylemekte fayda var. Hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Burada iyi bir kamp geçirdik. Eksik kalan tek konumuz önümüzdeki hafta yapacağımız hazırlık maçlarıyla birlikte vites yükseltmek. Onların ritmini yükselteceğiz. Rakibimiz olan Medipol Başakşehir Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynadı. Rekabetçi maçları yapmaya başladılar. Biz de son günlerde bu eksiğimizi kapatıp, onlarla aynı şekilde hazırlık olarak ligimizdeki ilk maça çıkmak istiyoruz.”