SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göksel Gümüşdağ veda etti Dursun Özbek emrivaki yaptı

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, 10 Ağustos'ta Kulüpler Birliği Başkanlığı görevini bırakacağını açıkladı. Göksel Gümüşdağ ayrıca esame listesinde yapılacak değişikliği de anlattı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ise Göksel Gümüşdağ'ın görevi bırakmasının mümkün olmadığını söyledi.

Güncellenme: 14:34, 28/07/2017
Göksel Gümüşdağ veda etti Dursun Özbek emrivaki yaptı

Kulüpler Birliği başkanlığını da yürüten Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’dan, sürpriz bir açıklama geldi. 10 Ağustos’ta Kulüpler Birliği başkanlığını bırakacağını açıklayan Göksel Gümüşdağ, seçimlerde aday olmayacağını söyledi. Bunun ardından söz alan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Göksel Gümüşdağ’ın görevi bırakmaması gerektiğini, yaptığı yeniliklerin sonuçlarını görmek için Kulüpler Birliği başkanlığını devam ettirmek zorunda olduğunu söyledi. Bunun üzerine zor durumda kalan Göksel Gümüşdağ, kararının kesin olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER Medipol Başakşehir`de Başkan Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu Medipol Başakşehir`de Başkan Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu

17 kulüp başkanının da Göksel Gümüşdağ’ın görevde kalmasını istediğini söyleyen Dursun Özbek, şunları söyledi:

“Göksel Gümüşdağ, önümüzdeki dönemde de Kulüpler Birliği başkanıdır. Bu görevden kaçamaz. Bırakıyorum demesini dikkate almayalım. Aksi halde bugüne kadar verdiği hizmetler kadük kalır. Galatasaray Başkanı olarak diğer arkadaşların bana verdiği yetki çerçevesinde bunları konuşuyorum. Göksel Gümüşdağ bir yere gidemez. Bugüne kadar yaptığı hizmetlerin meyvesini almak için göreve mutlaka devam etmelidir.”

İLGİLİ HABER Başakşehir`den harika geri dönüş! Avantaj bizde... Başakşehir`den harika geri dönüş! Avantaj bizde...

GİDERAYAK DEVRİM GİBİ KARARI AÇIKLADI

Göksel Gümüşdağ, yaptığı açıklamada bir sonraki seçimde aday olmayacağının yanı sıra Türk futbolunda devrim niteliğinde bir karar aldıklarını da açıkladı. Göksel Gümüşdağ, esame listesinin 21 kişiye çıkarılması için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile anlaştıklarını söyledi. ‘Bu sayede tüm futbolcular, maçların içinde bulunma şansını yakalayacak’ diyen Göksel Gümüşdağ ayrıca maç esnasında takımların artık 5 oyuncu ve performans antrenörü ile ısınabileceğini de sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:13:37,