SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’in dudak uçuklatan maliyeti: 17,5 milyon euro

Milli Takım ile yolları ayrılan Fatih Terim'in alacağı tazminat ücreti günlerdir tartışma konusu olurken tecrübeli çalıştırıcının toplam maliyeti ise dudak uçuklattı

Güncellenme: 10:50, 28/07/2017
Fatih Terim’in dudak uçuklatan maliyeti: 17,5 milyon euro

Hürriyet Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Milli Takım ile yolları ayıran teknik direktör Fatih Terim hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Terim’e ödenecek toplam miktarı açıklayan Zeyrek, “Terim’e ödenen ve ödeneceği söylenen milyonlar da kamunun parasıydı” ifadelerini kullandı.

İşte Zeyrek’in yazısında yer alan çarpıcı bölüm;

“15 Kasım 2013 ile 15 Kasım 2018 arasında geçerli olan sözleşmede yıllık ücret (primler hariç) 3.5 milyon Euro (Bu Terim'in ayda 291 bin 66 Euro kazandığı anlamına geliyor). Temmuz 2017'ye dek, yine primler hariç 12 milyon 828 bin 528 Euro Terim'in hesabına yatırılmış. Eğer sözleşme tek taraflı feshedildiyse Terim'e 4 milyon 671 bin 472 Euro daha ödenecek ve toplam rakam 17.5 milyon Euro'yu (yaklaşık 70 milyon lira) bulacak.”

İLGİLİ HABER Çankaya Belediye Başkanı`ndan Fatih Terim açıklaması Çankaya Belediye Başkanı`ndan Fatih Terim açıklaması

“ORANTISIZ BİR GELİR ELDE ETTİĞİ ANLAŞILIYOR”

“Aldığı ücret Terim'i ilk turda veda etmek zorunda kaldığı 2016 Avrupa Kupası'nda görev alan teknik adamlar arasında 3. sıraya oturtmuş. Joachim Löw (Almanya – 3 milyon 200 bin Euro), Vicente del Bosque (İspanya – 3 milyon Euro), Didier Deschamps (Fransa – 2 milyon Euro), Marcel Koller (Avusturya – 1 milyon 500 bin Euro) Fernando Santos (Fransa 2016 şampiyonu Portekiz – 1 milyon 200 bin Euro), Martin O'Neill (İrlanda Cumhuriyeti – 1 milyon Euro) ve Vladimir Petkovic (İsviçre – 750 bin Euro) aldıkları ücretle Terim'in gerisinde kalmış. Bu ülkelerin milli gelirlerini Türkiye'nin milli geliri ile karşılaştırmak bir yana, o teknik direktörlerin başarılarını karşılaştırdığımız zaman bile Terim'in orantısız bir gelir elde ettiği anlaşılıyor.”

İLGİLİ HABER Galatasaraylı taraftarlar çıldırdı! Alo, Fatih Terim geliyor mu? Galatasaraylı taraftarlar çıldırdı! Alo, Fatih Terim geliyor mu?

“MİLYONLAR KAMUNUN PARASIYDI”

“Devletin harcadığı her kuruşta tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Bir kamu kurumu, kamunun 70 milyon lirasını (eski para ile 70 trilyon) harcayıp hiçbir sonuç elde edemezse başındaki bürokratlar karşılarında müfettişleri bulur. Terim'e ödenen ve ödeneceği söylenen milyonlar da kamunun parasıydı. Fatih Terim kusura bakmasın, tam bir hayal kırıklığı olan bu sonucu sorgulamak hem kamunun hem biz sıradan vatandaşların görevidir.”

İLGİLİ HABER Faik Gürses, Fatih Terim olayının perde arkasını aktardı! Faik Gürses, Fatih Terim olayının perde arkasını aktardı!

Yayınlanma Tarihi:10:34,