SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye atletizmdeki ilk altınını olimpiyat rekoru kırarak aldı

Deaflympics 2017’de atletizm dalında 400 metre finalinde koşan Yasin Süzen, olimpiyat rekoru kırarak Türkiye’ye atletizmdeki ilk altın madalyasını kazandırdı.

Güncellenme: 19:50, 27/07/2017
Türkiye atletizmdeki ilk altınını olimpiyat rekoru kırarak aldı

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, atletizm final müsabakalarıyla devam etti. Türkiye adına yarışan Yasin Süzen, 400 metre finalinde yarışan tek Türk atlet oldu. İlkadım Atletizm Sahası'nda koşulan final müsabakalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yoğun sıcak ve bunaltıcı havada koşan Yasin Süzen, 400 metrede final çizgisine gelen ilk atlet olmayı başardı.

Yarı final müsabakalarında da en iyi dereceye sahip olan Yasin Süzen, yarışmada 5. kulvarda başladı. İyi bir start alan Yasin, yarışmayı baştan sona önde götürdü. Finiş çizgisini 47.03 ile geçen Yasin, olimpiyat rekoru kırarak Türkiye'ye turnuvadaki atletizm dalındaki ilk altın madalyasını kazandırdı. Yasin, yarışı kazandıktan sonra zaferini Türk Bayrağı ile birlikte kutladı.

Yarışmada Japon Maki Yamada 48.10'luk derecesiyle gümüş madalya alırken, Ukraynalı Dmytro Rudenko ise 48.25'lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu. İLGİLİ HABER Deaflympics 2017`de Türkiye`den tarihi madalya Deaflympics 2017`de Türkiye`den tarihi madalya