SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman: Küçük bir avantaj yakaladık

Sturm Graz maçının ardından açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, son 10-15 dakikadaki oyundan şikayet ederken, 'Küçük bir avantaj yakaladık' dedi.

Güncellenme: 09:04, 28/07/2017
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman: Küçük bir avantaj yakaladık

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Sturm Graz’ı deplasmanda 2-1 yenerek avantajlı bir sonuç elde eden Fenerbahçe’de Teknik Direktör Aykut Kocaman, karşılaşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Oldukça sert, organize ve tehlikeli silahları bulunan bir takıma karşı mücadele ettiklerini söyleyen Aykut Kocaman, son 10-15 dakika dışında çok iyi bir oyun sergilediklerini söyledi. Son dakikalarda enerjilerinin düşmesinden şikayetçi olan Aykut Kocaman, ikinci maçta da aynı ciddiyeti koruyarak oynamaları gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman`ın şans verdiği Ahmethan Köse: Hayallerim gerçek oldu Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman`ın şans verdiği Ahmethan Köse: Hayallerim gerçek oldu

Takımdaki her futbolcunun görevini eksiksiz yerine getirmek için çok çalıştığını belirten Aykut Kocaman, şunları söyledi:

“80 dakika boyunca istediklerimizi çok iyi yaptık. Sonra enerji kaybı oldu. Son 10-15 dakikalık bölüm dışında gayet derli toplu, ilerleyen dönemlerde ne yapacağımızı gösteren bir maç oldu. Doğru oynamaya çalışarak önce üstünlüğü alıp sonra öne geçtik. İkinci yarıda da iyi oynadık. Farkı artırma fırsatları yakaladık. Son 10-15 dakikada oyun bizim kalemize yakın oynadı. Ciddi bir enerji kaybımızı vardı. Küçük bir avantaj yakaladık. İstanbul’da aynı ciddiyetle oynamalıyız. Geldiğimden bu yana yaptığım en büyük vurgu Fenerbahçe’yi Fenerbahçe’yi yapan taraftarı ile birlikte oynamaktır. Bu nedenle rövanş maçı öncesi taraftarımızı yanımızda görmek istediğimiz söylemeliyim. Avusturya’da bir bölümde bizim taraftarımız vardı. Bize maç sonuna kadar destek oldular. Futbolu güzelleştiren taraftarlardır. Buradan Sturm Graz taraftarını da tebrik etmek istiyorum. Sonuca bağlı kalmadan bizim üzerimizde baskı kurmak ve takımlarını ateşlemek için ellerinden geleni yaptılar.”

İLGİLİ HABER Sturm Graz - Fenerbahçe maçından kareler Sturm Graz - Fenerbahçe maçından kareler

Kocaman, rakibin savunma zaaflarını çok iyi değerlendirdiklerini vurgulayarak, “Yenilebilirdik, turu da kaybedebiliriz ama bireyleri konuşmaktan çok takımı konuşmalıyız. Takım olmalıyız. Berabere de bitebilirdi, mağlup da olabilirdik. En sonunda kazananlar sürekli doğruları yapmak için irade gösterenler olur. Bu galibiyet aldatmamalı. Çok eksiğiz. Galibiyet ve tur, gideceğimiz yolda bize önemli bir zaman tanıyacak. Çok uzun bir sürecin içindeyiz. Amacım belki ülkenin ve Fenerbahçe’nin dışında bir şey önceliğin takımın ön plana çıkması. Sıkıntılı sonuçlar olacaktır ama uzun vadede başarı gelecektir” ifadelerini kullandı.

“BAŞTA ALPER OLMAK ÜZERE…”

“Bireysel olarak tüm oyunculara teşekkür ediyorum, Alper başta olmak üzere. Sadece Alper değildi. Josef, Hasan Ali iyi oynadılar. Hasan Ali tek başına sol kanadı korudu. Sezonun bu safhasında bireysel oyuncu performanslarından bahsetmek yanlış olur. Birbirine yardım eden bir takımdık. A’dan Z’ye tüm takım görevlerini yapmak için çaba gösterdi. Esas olan takım, giydikleri forma ve beraber hareket etme çabaları. Bütün oyuncular doğruyu yapmak için uğraştılar. Önemli olan takım olmak.”

Yayınlanma Tarihi:22:30,