SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Lucescu ve Tudor kararı

Başkan Dursun Özbek, Hırvat teknik adamla yola devam etme kararı aldı. Yöneticiler Ural Aküzüm ile Alper Narman, Luce’yi ‘üst akıl’ olması için ikna etmeye çalışacak.

Güncellenme: 07:21, 26/07/2017
Galatasaray’da Lucescu ve Tudor kararı

Galatasaray’da  merakla beklenen yönetim kurulu toplantısı dün yapıldı. Sarı-kırmızılıların Östersunds'a elenmesinin ardından patlak veren krizin nasıl aşılacağı masaya yatırılırken çeşitli formüller de üretildi.

Başkan Dursun Özbek, eleştiri oklarının hedefinde bulunan Teknik Direktör İgor Tudor ile yola devam etmek istediğini net bir biçimde dile getirdi. Ancak yöneticiler Ural Aküzüm ile Alper Narman, Hırvat teknik adamla bu işin yürümeyeceğini belirtip Mircea Lucescu'nun takımın başına geçmesi yönünde görüş bildirdi.

İLGİLİ HABER Felipe Melo`nun çay aşkı Felipe Melo`nun çay aşkı

Bunun üzerine Özbek, İgor Tudor'un Teknik Direktör olarak kalması şartıyla Lucescu'nun, kabul etmesi halinde Sportif Direktörlük görevine getirilebileceğini söyledi.

Yapılan görüş alışverişi sonrası bu formülde mutabık kalındı ve Lucescu ile temasa geçilme kararı alındı. Ancak Özbek, Rumen teknik adamla görüşmeyi kendisinin yapmayacağını belirtti.

Bunun üzerine yöneticiler Ural Aküzüm ile Alper Narman, Lucescu'yu ikna etme görevini üstlendi.

İLGİLİ HABER Ali Ay`dan Mert Günok açıklaması: Galatasaray`la anlaşacağız gibi Ali Ay`dan Mert Günok açıklaması: Galatasaray`la anlaşacağız gibi