SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fatih Terim’in ayrılığı borsada Galatasaray’ı uçurdu!

Fatih Terim’in ayrılığı borsada Galatasaray’ı uçurdu!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in TFF ile anlaşarak görevinden ayrılması borsada Galatasaray'a yaradı. Terim'in ayrıldığı saatlerde Aslan'ın hisseleri sert bir yükseliş yaşadı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in TFF ile karşılıklı anlaşarak görevinden ayrılması borsada Galatasaray’a yaradı. Sarı-kırmızılıların Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri, Fatih Terim’in ayrıldığı saatlerde yükselişe geçti.

Ayrılık haberi öncesi 6,90 liradan işlem gören Galatasaray hisseleri, dakikalar içinde %2,3’lük artışla 7,06 liraya ulaşarak gün içi zirvesini gördü. Galatasaray Sportif Yatırımlar AŞ günü 7,01 lirayla %1,01’lik artışla kapatmış oldu. 26 Temmuz 2017 Fatih Terim tazminat alacak mı? TFF ve Fatih Terim, karşılıklı anlaşmaya vararak yolları ayırırken; ayrılığın mali yönü de merak konusu oldu. Anlaşmaya göre Terim istifa etseydi TFF'ye 1 milyon 450 bin Euro, TFF sözleşmeyi sonlandırsaydı, Terim'e 4.7 milyon Euro ödeyecekti. İlgili Haberi Oku

Bir kısım Galatasaray taraftarı ayrılığın ardından Fatih Terim’i sarı-kırmızılı takımda görmek istediklerini yazarken bu heyecanın borsaya yansıdığı da gözüküyor.