SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman’dan Sturm Graz maçına sürpriz isim: Ahmethan Köse

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Sturm Graz maçı öncesi yaptığı basın toplantısında Robin van Persie'nin yerine kimin oynayacağını açıkladı. Aykut Kocaman, Hollandalı yıldızın yerine Ahmethan Köse'ye yer vermeyi düşündüğünü söyledi.

Güncellenme: 20:09, 26/07/2017
Aykut Kocaman’dan Sturm Graz maçına sürpriz isim: Ahmethan Köse

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Sturm Graz ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’de Aykut Kocaman, basın mensuplarının karşısına çıktı. Hazırlık kampının formda ismi Robin van Persie’nin sakatlığı nedeniyle oynayamayacak olmasını kayıp olarak nitelendiren Aykut Kocaman, Hollandalı yıldızın yerine genç futbolcu Ahmethan Köse’ye forma vermeyi düşündüğünü söyledi.

İLGİLİ HABER Sturm Graz Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta, şifresiz mi? Fenerbahçe ilk resmi maçına çıkıyor! Sturm Graz Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta, şifresiz mi? Fenerbahçe ilk resmi maçına çıkıyor!

Basın toplantısında Sturm Graz maçında Ahmethan Köse’ye güvendiğini belirten Aykut Kocaman, şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle bu maça çıkarken tecrübe açısından bir oyuncu olacağını düşünüyordum. Van Persie’nin şansız sakatlığı bunu ortadan kaldırdı. Kesinlikle endişeli değilim. Bu formayı taşıyan her oyuncu Fenerbahçe’nin gücünü temsil edecek kalitededir. Önümüzde 24 saat var ve çok şey değişkendir. Santrforda, tecrübesi yüksek oyuncu yerine pozisyon tecrübesi olan oyuncu kullanacağız. Ahmethan’ın genç olmasına rağmen pozisyon tecrübesi var. Sturm Graz takımında Ahmethan’dan daha genç oyuncular da var.”

Kocaman, kalede hangi oyuncuyu tercih edeceği sorusu üzerine, birbirleriyle oynamaya alışık isimleri tercih edeceğini belirterek, “Takımla 1 aydır çalışıyoruz. İlk 1 hafta milli takım oyuncuları yoktu. İlk hafta takımın yarısı aramızda değildi. Sonraki dönem hazırlık maçı dönemiydi. Arada tamamlayıcı antrenmanlar yapmak zor. Kadroyu yaparken birbiriyle oynama uyumu olan oyuncuları tercih edeceğim. İlerleyen haftalar içinde yeni oyuncuları takıma dahil etmek temel amacım olacak. Büyük ölçüde yarın kadro bu şekilde oluşacak” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:18:54,