SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kevin Grosskreutz’un yeni takımı belli oldu

Galatasaray'da 1 dakika süre alamadıktan sonra Stuttgart'a transfer olan ve burada da bar kavgasına karıştığı için gönderilen Kevin Grosskreutz, Bundesliga'ya bu sezon veda eden Darmstadt ile anlaştı.

Güncellenme: 18:19, 25/07/2017
Kevin Grosskreutz’un yeni takımı belli oldu

Galatasaray’a transfer olup kaydedilemediği için oynayamayan Kevin Grosskreutz’un kariyerindeki büyük düşüş sürüyor. Alman basınının ‘düşen yıldız' sıfatını kullandığı 29 yaşındaki futbolcu Hamit Altıntop'un da formasını giydiği Bundesliga II takımlarından Darmstadt 98'e transfer oldu.

Dünya Kupası ve Bundesliga şampiyonluğu görmüş olan oyuncunun kariyerini yeniden toplamak için şansını bu kez Darmstadt'ta deneyeceği öğrenildi.

Tecrübeli oyuncu 2015 yaz transfer döneminin son günde Galatasaray'a transfer olmuş ancak futbolcunun kaydı yetiştirelemeyince oyuncu 6 ay futboldan uzak kalmıştı. İkinci yarı ise Galatasaray'dan ayrılmak istediğini açıklayıp Stuttgart'a transfer olmuştu. Burada da kötü bir sezon geçiren Grosskreutz serbest kalmıştı. 3 Mart 2017'den beri takımı bulunmayan Alman oyuncu şimdi Bundesliga II'de yoluna devam edecek.