SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İsveç Açık Tenis Turnuvası’nda ırkçı bir eylemci korta girdi ve Nazi sloganı attı

İsveç Açık Tenis Turnuvası’nda ırkçı bir eylemci korta girdi ve Nazi sloganı attı

David Ferrer ve Fernando Verdasco'yu bir araya getiren İsveç Açık Tenis Turnuvası yarı final mücadelesinde ırkçı bir eylemci korta girerek Nazi sloganı attı.

Stockholm’de devam eden İsveç Açık Tenis Turnuvası’na ırkçı bir eylem damga vurdu. Tek erkekler yarı finalinde Fernando Verdasco ve David Ferrer’i bir araya getiren müsabakanın ikinci setinde korta giren bir izleyici Nazi sloganı attı.

İskandinavya’da örgütlenen Kuzey Direniş Hareketi (The Nordic Resistance Movement) üyesi olduğu krem rengi pantolonu ve üzerinde “Revolution (Devrim)” yazan siyah tişörtünden anlaşılan ırkçı eylemci yumruğunu havaya kaldırarak ünlü Nazi sloganı ‘Seig Heil!’ın İsveççesi olan “Hell Seger!” şeklinde bağırdı.

Hakem derhal oyunu durdururken güvenlik görevlileri ırkçı eylemciyi korttan çıkardı. Seyircilerin de büyük tepkçisini çeken faşistin korttan çıkarılmasıyla bir süre duran oyun daha sonra kaldığı yerden devam etti. İki İspanyolu bir araya getiren müsabakayı 6-1, 6-7 ve 6-4’lük setlerle David Ferrer kazandı ve finalde Alexandr Dolgopolov’la eşleşti. Pazar günü oynanan finalde Ferrer, Dolgopolov’u 6-4’lük iki sette mağlup etti ve şampiyonluğa ulaştı.

23 Temmuz 2017 BBC sunucusunun mini etek yorumuna büyük tepki! BBC'nin ünlü golf yorumcusu Peter Alliss, Nisan ayında yaptığı mini etek gafı ile çok konuşulmuştu. Gaf yeniden gündeme geldi, hem de bizzat kendisi tarafından... İlgili Haberi Oku

22 Temmuz 2017 Chelsea`nin genç yıldızı Çin halkına küfür etti Premier League şampiyonu Chelsea'nin Brezilyalı genç yıldızı Kenedy, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla tepki çekti. Çin'e küfür eden 22 yaşındaki futbolcu, takımının Çin'de Arsenal ile karşılaştığı maçta taraftarlar tarafından yuhalandı. Chelsea olayla ilgili özür açıklaması yaptı. İlgili Haberi Oku