SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsveç Açık Tenis Turnuvası’nda ırkçı bir eylemci korta girdi ve Nazi sloganı attı

David Ferrer ve Fernando Verdasco'yu bir araya getiren İsveç Açık Tenis Turnuvası yarı final mücadelesinde ırkçı bir eylemci korta girerek Nazi sloganı attı.

Güncellenme: 14:10, 24/07/2017
İsveç Açık Tenis Turnuvası’nda ırkçı bir eylemci korta girdi ve Nazi sloganı attı

Stockholm’de devam eden İsveç Açık Tenis Turnuvası’na ırkçı bir eylem damga vurdu. Tek erkekler yarı finalinde Fernando Verdasco ve David Ferrer’i bir araya getiren müsabakanın ikinci setinde korta giren bir izleyici Nazi sloganı attı.

İskandinavya’da örgütlenen Kuzey Direniş Hareketi (The Nordic Resistance Movement) üyesi olduğu krem rengi pantolonu ve üzerinde “Revolution (Devrim)” yazan siyah tişörtünden anlaşılan ırkçı eylemci yumruğunu havaya kaldırarak ünlü Nazi sloganı ‘Seig Heil!’ın İsveççesi olan “Hell Seger!” şeklinde bağırdı.

Hakem derhal oyunu durdururken güvenlik görevlileri ırkçı eylemciyi korttan çıkardı. Seyircilerin de büyük tepkçisini çeken faşistin korttan çıkarılmasıyla bir süre duran oyun daha sonra kaldığı yerden devam etti. İki İspanyolu bir araya getiren müsabakayı 6-1, 6-7 ve 6-4’lük setlerle David Ferrer kazandı ve finalde Alexandr Dolgopolov’la eşleşti. Pazar günü oynanan finalde Ferrer, Dolgopolov’u 6-4’lük iki sette mağlup etti ve şampiyonluğa ulaştı.

İLGİLİ HABER BBC sunucusunun mini etek yorumuna büyük tepki! BBC sunucusunun mini etek yorumuna büyük tepki!

İLGİLİ HABER Chelsea`nin genç yıldızı Çin halkına küfür etti Chelsea`nin genç yıldızı Çin halkına küfür etti

Yayınlanma Tarihi:14:00,