SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe, Lima’yı bekliyor!

Fenerbahçe, Lima’yı bekliyor!

Fenerbahçe, Santos'lu Lucas Lima'dan yanıt bekliyor. Avrupa'da oynamak isteyen futbolcuyla başka takımların da ilgisi bulunuyor. Bu arada Lima, Bahia karşısında 90 dakika forma giydi ve 1 de asist yaptı.

Fenerbahçe, Santos’lu Lucas Lima’yı bekliyor. Brezilyalı yıldıza teklifini ulaştıran sarı lacivertliler, futbolcunun yanıtını bekliyor.

Santos Kulübü'nün sözleşme uzatma teklifine, Avrupa’da oynama isteği nedeniyle cevap vermeyen Lucas Lima’nın kısa süre içerisinde kararını vermesi bekleniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Santos Başkanı Modesto Roma “Bu konuyla ilgili endişe basına ait, bize değil. Sözleşme uzatmak için önümüzde daha uzun süre var” yorumunda bulundu.

Fenerbahçe yönetimi geçtiğimiz günlerde hem Santos Başkanı ile hem de oyuncunun menajeri Edson Khodor ile temas kurarak şartlar üzerine görüşmüştü.

Son olarak Santos’un Bahia’yı 3-0 yendiği maçta 90 dakika sahada kalan deneyimli 10 numara, 1 de asist yaptı. Brezilya’nın önde gelen yayın kuruluşu Globoesporte’nin maç analizinde 3 golü de atan Bruno Henrique’nin ardından maçın en iyi ikinci ismi seçilen Lima, 10 üzerinden 8.5 puan aldı.

24 Temmuz 2017 Maurico Isla Fenerbahçe`ye tesadüf sonucu transfer edildi! Cagliari'ye sattığı Isla'nın 1.4 milyon Euro'luk maaşının 500 bin Euro'sunu ödeyen Juventus, gelecek sezondan itibaren bu katkıyı veremeyecekti. İki yıl için 2.8 milyon Euro'luk yükü omuzlayamayacak olan Cagliari de, Şilili yıldızı Fenerbahçe'ye gönderdi. İlgili Haberi Oku