SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal, Yusuf Erdoğan’ı kulüpte kalmaya ikna etti

Spor Toto Süper Lig ekibi Trabzonspor'da takımdan ayrılacağı konuşulan Yusuf Erdoğan için teknik direktör Ersun Yanal'ın devreye girdiği belirtildi.

Güncellenme: 16:54, 24/07/2017
Ersun Yanal, Yusuf Erdoğan’ı kulüpte kalmaya ikna etti

Trabzonspor’dan ayrılması gündeme gelen Yusuf Erdoğan’ın takımda kalması için Teknik Direktör Ersun Yanal’ın büyük bir çaba harcadığı öğrenildi.

Yaşadığı sorunlar nedeniyle takımdan ayrılması gündeme gelen Yusuf Erdoğan’ın ismi birçok kulüple anılmıştı. Takası gündeme gelen oyuncu yurt dışında gerçekleştirilen kampta Teknik Direktör Ersun Yanal ile sürekli bir araya gelerek durumunu gözden geçirdiği ve gitmekte ısrar etmemesinin nedenleri arasında ise Yanal ile yaptığı konuşmaların etkiliği olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABER Trabzonspor`da büyük hüsran Trabzonspor`da büyük hüsran

Trabzonspor’un menfaatleri doğrultusunda yönetimin ve Yanal’ın taleplerini yerine getirmeye çalışan Yusuf Erdoğan’ın bordo-mavili kulüple yeniden sözleşme imzalaması bekleniyor. 2018 yılında Trabzonspor ile sözleşmesi sona erecek olan başarılı oyuncunun aldığı yıllık ücrette de iyileştirme yapılacak. Maç başları hariç yıllık 1 milyon 100 bin TL alan oyuncunun, yönetim ile yapacağı son görüşmelerin ardından alacağı yıllık ücrette anlaşması bekleniyor.

Yusuf Erdoğan için düşünülen diğer alternatif yol haritası ise oyuncu ile yapılacak olan sözleşmenin ardından başka bir kulübe kiralık olarak gönderilmesi. Genç oyuncunun hazırlık kampı öncesi Teknik Direktör Ersun Yanal’a sürekli oynama isteğini ilettiği belirtildi.

İLGİLİ HABER Trabzonspor`da teknik direktör Ersun Yanal sistemi belirledi Trabzonspor`da teknik direktör Ersun Yanal sistemi belirledi

Yayınlanma Tarihi:16:53,