SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Russ Smith: Galatasaray yalan söyledi

Şansını önce Türkiye’de, şimdi de Çin’de deneyen Russ Smith, Bleacher Report’a konuştu. Eski takımı Galatasaray hakkında zehir zemberek iddialarda bulundu.

Güncellenme: 14:51, 23/07/2017
Russ Smith: Galatasaray yalan söyledi

Galatasaray Odebank'ta geçen sezonun hayal kırıklıklarından Russ Smith, Çin'de Luoyang formasıyla gösterdiği inanılmaz performansların ardından Amerikan basınının da gündemine oturdu.

NCAA'den NBA'e geçişinde ligde yer bulması beklenen isimlerden olan Smith, Bleacher Report‘a konuştu; Çin günlerinin yanı sıra Galatasaray'daki dönemiyle ilgili de dikkat çekici iddialarda bulundu.

Çin'de oynadığı 11 maçta 57.7 sayı ortalama tutturan Amerikalı oyuncu her geçen maçta daha da mantık dışı performanslar ve istatistiklere imza atıyor.

Ancak Türk basketbol gündemini ilgilendiren asıl Smith icraatı Bleacher Report‘a yaptığı açıklamalar oldu:

Galatasaray'ın o dönemki koçu Ergin Ataman'ın hiçbir söylemeden açıklama yapmadan kendisini haftalarca takımdan uzaklaştırdığını söyleyen Smith, antrenörün o dönem kendisini sorumlu gösteren açıklamalarına da cevap verdi.

Maç başı 9 dakika oynayan bir oyuncunun bir takımdaki eksiklerden sorumlu gösterilemeyeceğini söyleyen Smith asıl ağır suçlamayı da eski kulübüne yaptı.

Smith verdiği röportajda Galatasaray'ın kontratını erken feshetmek için yalan haberler yaptırdığını iddia etti. Kampı terk ettiği ve doping kontrolüne girmeyi reddettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını ima etti.

Amerikalı oyuncu yine de ‘Geriye baktığımda hayatının en önemli dönemi Galatasaray'da geçti, bana “Ne için bu oyunu oynuyorum?” sorunu sordurdu ve basketbol oynadığım için çok şanslı olduğumu hatırlattı’ ifadelerini kullandı.

Çin'e giderek farklı bir şey denemeyi amaçladığını da söyleyen Smith elindeki fırsatı değerlendirmeye ve anı yaşamaya çalıştığını da ekledi.

(Eurohoops)

İLGİLİ HABER Galatasaray`da gündem erken seçim! Kritik gün salı... Galatasaray`da gündem erken seçim! Kritik gün salı...

Yayınlanma Tarihi:14:44,