SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Off-road heyecanı Düzce’de yaşandı

Off-road heyecanı Düzce’de yaşandı

Off-road heyecanı Düzce’de yaşandı. Çilimli İlçesi’ndeki parkurda yarışan arazi araçları nefes kesti. Toplam 5 kategoride yarışların yapıldığı Off-road Şenliklerinde yarışmacılar 2. günde zorlu parkurlarda arazi araçlarıyla şampiyon olabilmek için kıyasıya yarıştı.

Düzce Safari Off-Road Kulübü tarafından bu yıl 4’üncüsü yapılan off-road şenlikleri Düzce'nin Çilimli İlçesi Kaplan Dede Dağı Kosca Bayırı mevkinde yapıldı. 12 kadın 60 erkek toplam 72 yarışçının katıldığı off-road şenlikleri 2 gün sürdü. Toplam 5 kategoride yarışların yapıldığı Off-road Şenliklerinde yarışmacılar 2. günde zorlu parkurlarda arazi araçlarıyla şampiyon olabilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmacılar parkurda yaptıkları hareketler izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Zaman zaman kaza tehlikeleri de atlatıldı. Parkurda devrilme tehlikesi geçiren araca yarışı izleyenler devrilmemesi için yardımcı oldu.

Büyük heyecana sahne olan yarışların S1 Kategorisi’nde birinciliği Barbaros Duman – Cengiz Çelik, S2 Kategorisi’nde Osman Öztaş – Şükrü Arslan ikilisi, S3 Kategorisi’nde Murat Keskin – Ahmet Cıbır, S4'te Hasan Büyükcesur – Emre Kovancı kazandı. Kadınlar Kategorisi’nde aynı zamanda kardeş olan İlknur Uzuner Akın – co pilotu Emin Uzuner ikilisi kazandı. 20 Temmuz 2017 Arif Gül, BMX Köln`de şampiyonluk istiyor Red Bull sporcusu Arif Gül, geçen sene beşinci tamamladığı BMX Köln'de bu sezon birincilik için mücadele verecek. İlgili Haberi Oku

Parkuru geçemeyen ve parkur ortasında kalan araçlar ise parkur kenarlarında bulunan traktörler ve arazi araçlarının yardımıyla parkur dışına çekildiler. Bazı araçlar ise zorlu etaplara dayanamayarak arızalandı ve yarış dışı kaldı.

Yarışma parkuru hakkında değerlendirme yapan S4 Kategorisi’nde birinci olan Hasan Büyükcesur ve Emre Kovacı ikilisi, parkurun kısa olduğunu söyleyerek, “Yarışmaya Kardot Kulübünden katılıyoruz. Co Pilotum Emre Kovacı ile birlikte ilk defa Düzce'deki off-road yarışına katılıyoruz. Yarışmalar zevkliydi ancak parkur kısaydı” dedi. 17 Temmuz 2017 Lena Aylin Erdil bir kez daha zirvede Rüzgar sörfünün yaşayan efsanelerinden Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, Türkiye Slalom Ligi'nde ikinci yarışını da kazandı. Seferihisar'dan sonra Dikili'de de birinci olan Dünya Şampiyonu Lena, hem şampiyonluk yolunda önemli bir virajı geride bıraktı hem de PWA Dünya Kupası'nın son ayağı öncesinde formda olduğunu gösterdi. İlgili Haberi Oku

Kadınlar Kategorisi’nde birinci olan İlknur Uzuner Akın – Emin Uzuner kardeşler ise, “Öncelikle yarışan bütün yarışmacılar başarılar diliyoruz. Güzel bir etkinlik. Her sene olduğu gibi bu sene de destekliyoruz. 2011 yılından beride bu tip yarışlara abim ile birlikte katılıyoruz. Çok şükür her yarışımızda derece yaptık. En çok dereceyi birincilikte yaptık. Böylede devam edecek inşallah. Nerede yarış var biz oradayız” dedi.