SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil’den taraftarı kızdıran açıklamalar

Türkiye Gazetesi'ne röportaj veren Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil, sosyal medyada taraftarı çıldırtan açıklamalarda bulundu. Ürkmezgil, "Beşiktaşlılar çok ezilmişlerdi bayraklarını, flamalarını çıkaramaz olmuş, Fenerbahçe’ye, Galatasaray’a hayranlık duyar hale gelmişlerdi. Artık geçti. O insanlar göğsünü gererek 'Beşiktaşlıyım' diye her yerde boy gösteriyor" diye konuştu.

Güncellenme: 20:27, 23/07/2017
Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil’den taraftarı kızdıran açıklamalar

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş’ta Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, Türkiye Gazetesi’nden Hasan Sarıçiçek’e verdiği röportajda Feda ile başlayan süreci değerlendirdi.

Ürkmezgil’in, Beşiktaş’ın Fikret Orman öncesi dönemi hakkındaki yorumları sosyal medyada yoğun bir tepkiye sebep oldu. İşte taraftara istifa çağrısı yaptıran o açıklamalar:

“Beşiktaş nereden nereye geldi? Beşiktaşlılar çok ezilmişlerdi bayraklarını, flamalarını çıkaramaz olmuş, Fenerbahçe'ye, Galatasaray'a hayranlık duyar hale gelmişlerdi. Artık geçti. O insanlar göğsünü gererek ‘Beşiktaşlıyım’ diye her yerde boy gösteriyor. Öyle ki; üst üste kazanılan şampiyonluklar, 3. yıldız ve oluşan tabanca gibi takım sayesinde Beşiktaş sevgisi sel oldu. Herkes kombine soruyor. Bu kadar Beşiktaşlı bir anda olmadı tabii ki. Bugün Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Trabzonsporlusu Beşiktaş'ı takdir etmeye başladı. Bu çok önemli bir vaka, Beşiktaş adına.” İLGİLİ HABER Orkan Çınar Beşiktaş`ta Orkan Çınar Beşiktaş`ta