SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
NBA’de güldüren olay! Bodiroga’yı unuttular…
NBA

NBA’de güldüren olay! Bodiroga’yı unuttular…

NBA takımlarından Sacramento Kings, emekli olan efsane oyuncu Dejan Bodiroga'nın draft haklarından yıllar önce vazgeçmeyi unutup, geçtiğimiz günlerde vazgeçtiğini duyurması Amerikan gündeminde olay oldu.

Amerikan basketbol yazarı Keith Smith, Kings’in Bodiroga’nın draft haklarından vazgeçtiğini geçtiğimiz günlerde bildirmesini fark edince bunu yayınladı ve Amerikan Basketbol gündemine komik bir olay olarak girdi.

Dejan Bodiroga, 1995 yılında Kings’e draft olmuş ancak NBA’de hiç oynama fırsatını yakalayamamıştı. Avrupa tarihinin en büyük oyuncularından sayılan efsanevi Sırp yıldız, Panathinaikos ve Barcelona formaları altında 3 Euroleague şampiyonluğu sevinci tattı. 2007’de emekli olan Bodiroga, 10 yıldır emekli statüsünde. Bodiroga, 16.7 sayı kariyer sayı ortalaması ve %56.7'lik şut yüzdesi ile kariyerini bitiren efsanevi yıldız, Twitter gündeminde kullanıcıların şut yüzdesini örnek göstererek ”Golden State’in gündemine gelir” diye dalga geçen twitler attılar.

İşte bu olay hakkında atılan komik twitler;

”Kesin şimdi Warriors’a gider”

”Kings sürekli elinde ki varlıkları kaybediyor”

”Bence hala takıma bir şeyler verebilirdi, olamaz..”

(Hürriyet)

21 Temmuz 2017 Ryan Boatright Beşiktaş Sompo Japan'da! Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi finalisti Beşiktaş Sompo Japan, oyun kurucu pozisyonundaki boşluğu Birleşik Amerikalı Ryan Boatright ile doldurdu. İlgili Haberi Oku