SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karabükspor’dan ‘sınır dışı’ açıklaması

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'da yönetim bir açıklama yayınladı ve takımın Slovenya'dan sınır dışı edildiği iddialarını yalanladı.

Güncellenme: 19:22, 22/07/2017
Karabükspor’dan ‘sınır dışı’ açıklaması

Kardemir Karabükspor, takımın Slovenya makamlarınca ülkeden çıkarıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, “Karabükspor’a çirkin muamele” başlığıyla verilen haberde takımın Slovenya makamlarınca ülkeden çıkarıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamada, “Takımımız, olumsuz saha şartları nedeniyle teknik heyetimizin isteğiyle Slovenya’daki kamp merkezinden ayrılıp, Avusturya’daki kamp merkezinde çalışmalarına devam etmektedir” denildi.

Kulüp Başkanı Ferudun Tankut da DHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Antrenman sahasındaki zemini beğenmedik. Sahanın sulanmasını beğenmedik. Onlar da ‘Biz bu kadar suluyoruz, başka sulamıyoruz’ dediler. Biz de ‘Bu otelde kalmıyoruz’ dedik. Dolayısıyla 30 kilometre mesafadeki Avusturya’daki bir otele geldik. Geldiğimizi de Avusturya elçiliğine bildirdik” dedi. İLGİLİ HABER Karabükspor, Torje ile 1 yıllık sözleşme imzaladı Karabükspor, Torje ile 1 yıllık sözleşme imzaladı