SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Igor Tudor’un yaptığı 4 kritik hata

Igor Tudor’un yaptığı 4 kritik hata

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme turunda Östersunds'a elenmesinin faturası Tudor'a kesildi

UEFA Avrupa Ligi’nde yaşanan Östersunds faciasının faturası teknik direktör Igor Tudor’a kesildi. Görünen o ki Hırvat teknik adam özellikle taktiksel ve mental açılardan Galatasaray'ı taşıyamadı.

İşte o hatalar;

1 – Galatasaray kariyerine üçlü savunmayla başladı, savunma dağıldı. Dörtlü dizilişe geçti ancak takım savunmasını oturtamadı. Östersunds ile oynanan iki maçta da organize gelişen tek atak yoktu. Doldur-boşalt, takımın A planı haline geldi. Üç farklı galibiyet gereken maça çift santrfor başlama cesaretini gösteremedi.

20 Temmuz 2017 Igor Tudor`dan maç sonu ilginç açıklamalar! İlgili Haberi Oku

2 – Yönetimin yüksek maliyeti nedeniyle takımda düşünmediği Wesley Sneijder'la ilgili tasarruf gösteremedi. Direkt olarak kendi göndermese de kısa vadede takıma büyük kazanç sağlayabilecek dünya çapında bir yıldızı değerlendiremedi. Bir başka yıldız oyuncu Bruma ile sorun yaşadı, onun da takımda kalmasını sağlayamadı.

3 – Geçen sezon kiralık gönderilen oyuncuları takıma kazandırma yoluna gitti ancak verim alamadı. Ayak parmağı kırık Yasin Öztekin'i oynatıp Gary Rodriuges'i kanat ortalarına ihtiyaç duyduğu rövanş maçında 70 dakika kenarda oturttu. Savunmada Serdar Aziz'i hiç düşünmedi.

4 – Bir teknik adam için olmazsa olmaz unsur saygıyı futbolcuları üzerinde kuramadı. Takım içinde seveni neredeyse yok gibi. Otorite kurmakta zorlandığı ve istediklerini yaptıramadığı haberleri kulislere sızıyor. Son iki sezondur yaşanan sportif başarısızlığın Florya'da yarattığı enkazı kaldıramadığı da ifade ediliyor.

21 Temmuz 2017 Galatasaray başkan adayı Mustafa Cengiz`den bomba açıklamalar! Galatasaray'ın 2018'deki kongresi için şimdiden başkan adaylığını açıklayan Mustafa Cengiz, yönetimi yerden yere vururken, Sneijder ile ilgili bir de iddiada bulundu. İlgili Haberi Oku