SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gheorghe Hagi’den Galatasaray itirafı

Galatasaray'ın efsanevi futbolcusu Gheorghe Hagi, The Guardian'a verdiği röportajda kariyerinde iki kez Premier League'in kapısından döndüğünü itiraf etti. Hagi, 94'te Barcelona için Tottenham'ı 96'da da Galatasaray için Newcastle United'ı geri çevirmiş.

Güncellenme: 20:50, 22/07/2017
Gheorghe Hagi’den Galatasaray itirafı

Galatasaray’ın eski futbolcusu Gheorghe Hagi, İngiliz The Guardian gazetesine bir röportaj verdi. Efsane futbolcunun kurduğu kulüp Viitorul Constanta ve takımın başarılarının sırrı hakkında gerçekleştirilen röportajda konu, efsane solağın kariyerine de geldi.

Premier League’de oynama fırsatının iki kez ayağına geldiğine değinen Hagi, 1994’te Tottenham’ın iki sene sonra da Newcastle United’ın kapısından döndüğünü itiraf etti. 1994’te Johan Cruyff yönetimindeki Barcelona’ya, iki sezon sonra da Galatasaray’a tarih yazmaya gelen Hagi, aklının bir noktasında hep Premier League’in kaldığını ifade etti.

Oynayamadığı her büyük ligde oğlu Ianis Hagi’nin oynamasını istediğini de sözlerine ekleyen 52 yaşındaki eski futbolcu 18 yşaındaki oğlunun gelecekte önemli bir futbolcu olacağına inandığını da ifade etti.

İLGİLİ HABER Uğur Meleke`den Belhanda yorumu! `Büyük fiyasko!` Uğur Meleke`den Belhanda yorumu! `Büyük fiyasko!`

Yayınlanma Tarihi:20:42,